- Reklama -

Vybíráme troubu

Author

Categories

Trouba, stejně jako varná deska nebo lednice, patří mezi elektrospotřebiče, bez kterých se dnes už neobejdeme. Je důležitou součástí konceptu kuchyní, a nepostradatelným pomocníkem při vaření, pečení, smažení nebo dušení. Víte, na co se zaměřit, při výběru trouby a na co si dát pozor? Máte přehled v novinkách, které tyto spotřebiče přináší na trh? Věděli jste třeba, že pečení můžete sledovat v přímém přenosu třeba na zahradě z pohodlí vašeho křesla? To a mnohem více se dozvíte, když se necháte inspirovat v článku.

Vestavné trouby

Pokrok a technologie spolu s inovacemi nezastavíš a vše zmíněné se promítá i ve spotřebičích v domácnostech. Vestavné trouby patří mezi nejvíce inovativní spotřebiče vůbec. Nejdříve si rozdělíme trouby, dle způsobu fungování. Trouby dělíme na:

  • Horkovzdušné (Kompaktní a s mikrovlnným ohřevem)
  • Parní
  • Konvektomaty

Výhodou vestavné horkovzdušné trouby je rychlý ohřev nebo pečení. A to díky rovnoměrné distribuci tepla, které proudí pravidelně kolem pokrmu. Nevýhodou je rychlejší vysušení pokrmu, k čemuž při pečení parním způsobem, nedochází. Velkou výhodou je, když trouba disponuje oběma způsoby pečení. Pokud máte rádi šťavnaté pokrmy, rádi grilujete a všemožně experimentujete při vaření jídla, pro vás je vhodná trouba horkovzdušná i parní.

Kombinované trouby a inovace

V posledních letech se zařadily horkovzdušné trouby, především kombinované na přední místa v inovacích. Trouby, které dříve, především na plyn, uměly jen péct, jsou již dávno minulostí. Dnešní trouby vynikají mnoha způsoby ohřevů pokrmů. Trouby můžeme v podstatě ještě rozdělit na kompaktní a s mikrovlnným ohřevem. V těch kombinovaných najdete před 10 druhů ohřevů. Od celo horko vzduchu, horního a spodního ohřevu, velkoplošného grilu, přes cirkulační infra pečení, stupeň grilu, až po pomalé vaření, sušení nebo rozmrazování a udržování tepla. Nejnovější inovací v pečení je ovládání v chytrém telefonu. Některé trouby disponují funkcí, která vám umožní z pohodlí obývacího pokoje ovládat, ale především sledovat v přímém přenosu, díky vestavné kameře, pečení. Teplotní sonda zajistí, že se vám již nic nevysuší a už vůbec nepřipálí.

Pokrok nezastavíš, vyzkoušejte i vy, nové technologie, které vám usnadní a ulehčí každodenní starosti a život.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share

Předchozí článekNa výlet či rodinnou dovolenou do Ostravy
Další článekTop restaurace na horách – vyrazte za skvělým jídlem