- Reklama -

Na výlet či rodinnou dovolenou do Ostravy

Author

Categories

Říkáte si – do města na dovolenou a do Ostravy? Co je zde k vidění? Možná vás město překvapí, ale řadí se k třetímu největšímu městu u nás. Dříve byla Ostrava proslavena hornickým a hutnickým průmyslem. Nyní jsou zde k vidění technické památky, kostely, ale také krásná příroda. Kam se v Ostravě a okolí podívat?

Zábava pro děti

Děti si výlet spolehlivě užijí v Zoologické zahradě v ostravské Stromovce, která se rozprostírá na rozloze 100 hektarů a považuje se za druhou největší zoo u nás. Žije zde 435 druhů zvířat a těšit se můžete na komentovaná krmení, prohlídky skleníků, posezení, zoo vláček, Safari expres a mnoho dalšího. Součástí komplexu je i botanický park, kde můžete vidět mnoho vzácných exemplářů. 

Něco i pro dospělé

Návštěva Hornického muzea Landek Park v Ostravě, je spíše pro větší děti nebo pro dospělé. Lze si tu prohlédnout sbírku staré důlní a záchranářské techniky. Dokonce si zde můžete na vlastní kůži vyzkoušet práci horníka v původní těžní kleci. Seznámíte se s činnostmi horníků a celkově pro vás bude výlet do muzea velkým zážitkem.

Pokud ještě nebudete mít dost a nebudete unavení, můžete se jít zchladit na koupaliště ve Staré Bělé. Dospělí si mohou užít skoro třicetimetrový bazén a dítka si zase užijí vodní radovánky v deseti metrovém bazénu, brouzdališti, dětském hřišti a tak dále.

Na druhou stranu, pokud rádi zavítáte za klidem do přírody, navštivte naučnou stezku Heřmanický rybník. Je dlouhá tři kilometry a je vhodná pro všechny věkové kategorie. A pokud vás budou bolet nohy, odpočiňte si na odpočívadle nebo v ptačí pozorovatelně sledujte ptactvo.

A kde se tu ubytovat? Ubytování v Ostravě a v jejím okolí nabízí široký výběr. Každý si vybere přesně to, co je mu blízké. Sruby, chaty, chalupy, ale i luxusní rezidence.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share

Předchozí článekKam v Ostravě za zvířátky?
Další článekVybíráme troubu