Děti milují zvířátka. Pokud tedy hledáte atrakce pro děti v Ostravě, neměly by vaší pozornosti uniknout zoo, minizoo v Ostravě ani různé farmy, které vám zpestří dovolenkový program. Výběr záleží na tom, co od výletu očekáváte, avšak děti budou nadšené především z kontaktních zooparků, kde si zvířátka mohou pohladit. O to větší zážitek je čeká, když návštěvu spojí se zábavou a atrakcemi. Proto je vyhledávané nejen takový zoopark, ale přímo zábavní centrum.

Ostravská zoo patří k největším zoologickým zahradám u nás. Kromě zvířátek v pavilonech a ohradách se s dětmi můžete těšit na dětská hřiště, interaktivní hry, komentované prohlídky a jízdu vláčkem či Safari expresem. Jelikož je ale tato zoo hojně navštěvovaným turistickým cílem, je nutné počítat s tím, že se zde bude přes prázdniny pohybovat velká spousta lidí.

Rodinná minizoo

Pokud toužíte po rodinné atmosféře, kde se o děti nemusíte bát, poohlédněte se po minizoo. Skalka Zoopark je oblíbená zábava pro děti v Ostravě, kde si můžete prohlédnout (a také si pohladit či nakrmit zakoupeným krmivem) 27 druhů zvířat včetně oblíbené lamy. Dále se můžete s dětmi projít ptačí voliérou nebo vyšplhat na Stříbrnou věž, odkud budete mít výhled na celou minizoo. Napříč celým zooparkem najdete rozmístěné interaktivní hry a hádanky, které vám osvětlí leccos ze světa přírody. O víkendu se zase můžete těšit na komentované prohlídky.

A protože nesmí chybět ani atrakce pro děti v Ostravě, můžete se po seznámení se zvířátky ponořit do rozsáhlého bludiště plného rébusů a průhledů do zvířecích příbytků. Na památku si kromě spousty zážitků můžete odnést také originální fotografie.

Každá zoo má svá pravidla

Před návštěvou je ale vhodné promluvit si s dětmi o správném chování v areálu zoo nebo minizoo. Ačkoliv má každý areál svá vlastní pravidla, existují i ta univerzální – ohleduplnost ke zvířátkům, krmení jen zakoupeným krmivem a přibližování se jen ke zvířátkům, která jsou na kontakt zvyklá.