- Reklama -

Hit mladých – pennyboardy

Author

Categories

Pennyboard se u mladších věkových kategorií a dětí v pubertě těší stále vyšší oblibě. Jde o dopravní prostředek podobný skateboardu, který děti využívají k přepravě a k aktivnímu trávení volného času.

Pokud své děti pennyboardem obdarujete, můžete je tím přivést ke sportu a pravidelnému pohybu.

Co je pennyboard?

Pennyboard je menší bratr skateboardu. Ve srovnání s ním má mnohem menší rozměr desky, která je krátká a vepředu zaoblená do špičky. Nejčastěji se vyrábí z plastu. Kolečka na pennyboard jsou ve srovnání se skateboardem také jiná – jsou gumová a mají větší rozměr.

Díky tomu mohou děti na pennyboardu jezdit komfortněji a bezpečněji. Pennyboard nedělá ani takový hluk jako skateboard.

Pennyboardy se prodávají ve 2 variantách, které se liší rozměrem desky. Menší pennyboardy mají 22“ desku, ty větší jsou v rozměru 27“.

Co stojí za popularitou pennyboardů?

Jako dospělí jste o pennyboardech možná zatím ani neslyšeli, mezi mládeží se ale již dnes těší vysoké oblibě. Čím si to tyto malé plastové desky zasloužily?

Hlavním důvodem bude nejspíše pohodlí při jízdě a manipulaci s pennyboardem. Jízda na něm je pro mládež mnohem komfortnější, příjemnější, rychlejší, ale zároveň také bezpečnější (díky vyšší stabilitě pennyboardu), než je tomu při jízdě na skateboardu.

Pennyboardy jsou díky tomu jako stvořeny pro jízdu městem. Jezdec na pennyboardu dokáže rychle reagovat na jakékoli změny v situaci při jízdě. To je dáno tím, že deska pennyboardu je malá, tudíž i snadno ovladatelná.

Děti tak pennyboardy často využívají například k jízdám do školy či za kamarády. Po příjezdu na místo lze desku díky jejímu malému rozměru snadno schovat do batohu či školní tašky.

Dalším klíčovým faktorem s ohledem na oblibu pennyboardů je určitě jejich design. Pennyboardy bývají pestrobarevné, plné nejrůznějších motivů či oblíbených dětských postav. Zakoupit je lze ve všech barvách, problémem není ani sehnat růžový pennyboard pro holku.

Pokud vaše dítě netouží vyloženě po skateboardu a jízdách ve skate parcích, pouze se potřebuje na něčem rychle dostat do školy, pak jsou pennyboardy výbornou alternativou skateboardů.

Co si pohlídat při koupi pennyboardu?

Nejdříve je potřebné vybrat vhodnou velikost desky. Ta bývá buď v rozměru 22“, nebo 27“. Do začátků je vhodnější menší deska, protože je snadněji ovladatelná.

Dále je potřebné zaměřit se na materiál koleček pennyboardu. Levnější druhy mívají kolečka z PVC, ty ale nejsou vůbec kvalitní. Taková kolečka netlumí nerovnosti a jízda s nimi ve městě se také může stát nebezpečnou. Kvalitnější pennyboard poznáte podle koleček z polyurethanu.

Aby byl podvozek pennyboardu odolný a dobře zatáčel, měl by být vyroben z lité slitiny hliníku. Ohledně točivosti samotných koleček je potřebné zjistit, z jakého materiálu jsou ložiska. Ty nejkvalitnější bývají vyrobeny z chromové oceli.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share