Abychom se dobře vyspali, měli bychom si pečlivě vybrat nejen matraci, ale i polštář a peřinu. Polštář nám nemá příliš zvedat hlavu, jen ji podpírat. Mnoha lidem vyhovují menší typy polštářků, které „zapřou“ o rameno a mají je jen pod hlavou. Když jsou měkké péřové, je slast na nich ležet. Přikrývka by neměla být příliš teplá, ale ani tenká.

Kvalitní péřové peřiny

Peří je přírodním materiálem, který po mnoho let plní naše polštáře, peřiny a přikrývky. Péřové peřiny byly oblíbené našimi předky, a mnohdy jsme je měli možnost vyzkoušet u babičky nebo prababičky během prázdnin. Tenkrát bývaly k dispozici péřové kapny nebo obrovské i poměrně těžké peřiny. Čistit se nosily do speciálních pojízdných čistíren peří, nebo jejich kamenných základen.

Dnes je tomu jinak. Péřové peřiny nejsou tolik objemné, ale množství náplně si můžete regulovat dle vlastního přání. Dle váhy, rozměru peřiny nebo polštáře, ale i složení samotného husího peří, dokonce ovlivníte cenu péřových výrobků.

Kupříkladu ceskeluzkoviny.cz nabízí zákazníkům sety peřin a polštářů, nebo samostatné kousky, naplněné kvalitním husím peřím. Za nejlepší variantu je považována kombinace, kdy 20 % náplně tvoří prachové husí peří a 80 % jemné husí peří.

Do čistírny již nemusíte. Díky moderním technologiím použitým při výrobě je možné prát toto zboží v klasické pračce.

Odějte peřiny do nového povlečení

Aby se vám dobře spalo, potěšte i vaše oči a hmat. Nové povlečení vám může navodit pocit útulna, příjemné atmosféry, dětem pocit, že v posteli nejsou sami, ale je s nimi pejsek kamarád, nebo princezna a podobně.

Lůžkoviny a péřové peřiny jsou i vhodným dárkem k Vánocům. Anebo můžete využít dárkový poukaz, který je na ceskeluzkoviny.cz k dispozici, a ať si obdarovaný vybere sám.