Zajištění dostatku úložných prostor v bytě a současně nepřehlcení vnitřního prostoru? V bytech se počítá každý centimetr, proto je vhodné volit takové nábytkové prvky, které zbytečně nezahltí prostor, ale současně nabídnou veškerý komfort. Nábytkem na míru lze dosáhnout maximálního využití místa, před samotnou přestavbou je však na místě dokonalý úklid a reorganizace uspořádání bytu.

Vytřídit, prodat nebo vyhodit

Čím začít? Generálním úklidem a vytříděním všech neužitečných, nepotřebných nebo dokonce rozbitých věcí a přístrojů. Zbytečné tiskoviny, kabely k neexistujícím spotřebičům, staré diskety nebo cédéčka patří rovnou do tříděného, případně směsného odpadu. Staré oblečení, lůžkoviny, deky a jiné ještě použitelné věci se hodí odnést do charity. Věci, které mají ještě hodnotu, je možné prodat nebo darovat za odvoz. Vše ostatní nemilosrdně vyhodit a pak začít s prohlédnutím míst, kam lze umístit nábytek na míru.

Niky, rohy a žádná hluchá místa

Prach, který sedá na skříně? Vestavěný nábytek vhodně zaplní místa, která by jinak neměla využití. V bytě se jedná o různé niky, hluchá místa za dveřmi nebo pod stávajícím nábytkem, třeba pod postelemi, které mohou být zvýšené a uložit pod ně sezónní nebo občasně používané potřeby. Skříně na míru navíc vytváří v pokojích čisté linie, díky kterým bude prostor vypadat volnější, ale také větší.

Děti potřebují místo pro učení i odpočinek

Stejně jako obývací pokoj a ložnice nejsou odkladištěm nepotřebných věcí, také děti si zaslouží nábytek do dětského pokoje s rozdělením na herní a odpočinkovou část. I školou povinné děti musí mít zajištěný svůj klid na učení, ale také možnost si po výuce pohrát. V menších pokojích pro více sourozenců lze řešit oddělení prostoru pomocí palandových postelí s vestavěnými skříněmi, které z boční strany ukrývají stůl nebo herní místo a od zbytku místnosti se takový kout může izolovat za pomoci závěsů.