- Reklama -

Kuchyň s jídelnou dle nejnovějších trendů

Author

Categories

Pro milovníky jídla a celkově vaření je kuchyň něco jako svatyně. Inspirujte se nejmodernějšími trendy a tipy, které designeři představují pro tento rok. Jste zastánci čisté linie, dřeva, luxusu nebo veselých barev? Sepsali jsme pro vás 6 tipů, které si získávají na oblibě při zařizování kuchyně a jídelny. 

Přírodní materiál – dřevo

Dřevo na nějakou dobu upadlo v zapomnění, ale tentokrát hlásí velký návrat. Pravé přírodní materiály skvěle vypadají a můžete je kombinovat prakticky s čímkoliv. Interiér příjemně prokoukne a zútulní jej, navíc je vhodný pro alergiky. Dřevo lze použít na nábytek nebo pracovní desku. Pokud jej zkombinujete například s mramorem, dodá prostoru nádech luxusu. 

Barvy v hlavní roli

Pokud máte místnost menších rozměrů, volte spíše světlé barvy kuchyňské linky v kombinaci se dřevem, jak již bylo zmíněno. Opticky prostor zvětší a bude vzdušný. Designéři se nebrání ani černé nebo šedé. Tyto barvy jsou často opomíjeny, ale skvěle se kombinují s čímkoliv, tady ale pozor na to, že prostor naopak zmenšují. Pokud ale opravdu o této barvě uvažujete, můžete ji vnést do kuchyně či jídelny v podobě jídelního setu, který je dostupný ve více barevných variantách. Aby nebyl prostor jen o černé nebo světlé, nebojte se i barev jako je žlutá, zelená nebo i červená. Ty můžete použít na zeď, doplňky nebo třeba jako čalounění na židle. Barvy vnesou do místnosti příjemnou atmosféru. 

Praktičnost a funkčnost 

Dle nejnovějších trendů se raději vyhněte výrazným prvkům a vsaďte na minimalismus. Jak se říká, méně je někdy více. Kuchyňská linka by měla být především praktická, přehledná
a funkční. Hlavní prim tak budou hrát jednobarevné kousky, bezúchytkový systém skříněk nebo multifunkční nábytek, který ušetří prostor. Praktickým prvkem pak budou vestavěné spotřebiče ukryté za dvířky nebo místa pro uložení mixérů, toustovačů či rychlovarné konvice.

Mramor

Tento velice známý materiál bude v tomto roce sázka na jistotu. Nejčastěji je využíván jako imitace, která dokonale nahradí originál, a navíc je levnější variantou. Skvěle vypadá na podlaze, obkladech nebo pracovní desce. V kombinaci s přírodními materiály vdechne interiéru luxusní atmosféru. Je důležité věnovat pozornost detailům, které celkový vzhled ucelí. Máme na mysli úchytky nebo třeba kohoutek – vsaďte na mosaz, měď nebo kov, určitě tím nic nezkazíte. 

Závěsná svítidla

Správnému osvětlení je třeba věnovat větší pozornost. Na oblibě si získávají závěsná svítidla, která můžete umístit nad kuchyňský ostrůvek nebo jídelní stůl. Dodají celkově na originalitě a oživí minimalistický nábytek. Na velikosti si při výběru dejte záležet – příliš velké světlo nebude působit vhodně do menších prostor, a naopak moc malé se ve velkém prostoru tak trochu ztratí.

Spižírna

V případě, že máte prostor a nevíte co s ním, vytvořte si spižírnu. Je to skvěle využité místo pro úschovu trvanlivých potravin, zavařenin a mnoho dalšího. Vše máte po ruce a na jednom místě. Navíc ušetříte mnoho místa ve skříňkách, které lze využít k úschově nádobí. 

Pusťte uzdu nápadům a vytvořte si vysněné místo pro vymýšlení nových receptů.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share