Obchodní schůzky, stejně jako rodinná setkání formálnějšího charakteru, se řídí vlastními pravidly. Některé prvky oblečení jsou velmi vhodné, zatímco jiné nebudou vítány. Zjistěte, co si vzít na obchodní schůzku, abyste se nedopustili módního faux pas!

Jak Vás vidí, tak Vás vnímají

Na tomto rčení je hodně pravdy: když se připravujete na obchodní schůzku, velmi důležitý je také Váš vzhled. Nejde jen o to, abyste o sebe pečovali – přijít na schůzku s pěstěnýma rukama nebo upravenými vlasy: musíte se obchodním partnerům líbit i svým oblečením.

Poznámka: nejde nám o to, aby Vaše stylizace upoutala pozornost. Naopak dobře padnoucí pracovní oděv je profesionální a jednoduchý. Jakékoli nápadné doplňky nebo vyzývavé šaty nejsou tou nejlepší volbou!

Mají barvy význam?

Když jdete na obchodní schůzku, záleží hodně na barvě Vašeho oblečení. Zvolte neutrální, profesionální barvy, díky nimž Vás budou Vaši společníci brát vážně a zároveň nebudou rozptylováni záplavou barev. Mezi možnosti, které byste rozhodně měli zvážit, patří odstíny černé, tmavě modré, bílé nebo béžové, případně jemné pastelové růžové nebo modré. Stylizace vytvořené v těchto barvách Vám dodají vzhled, díky kterému se na Vás budou ostatní dívat s respektem: to Vám jistě usnadní obchodní jednání!

Vyhněte se spíše výrazným barvám, které jsou skvělou volbou pro večerní party s přáteli, ale na obchodní schůzce dobrý dojem neudělají. Intenzivní červená je sexy a fascinující cukrkandlová růžová pomáhá upoutat pozornost okolí, ale o to přece nejde, když jdete na večeři se svými obchodními partnery!

Jak doplnit outfit?

Při výběru stylizace na obchodní schůzku se řiďte pravidlem, že čím více, tím lépe – alespoň pokud jde o délku. Například, šaty midi jsou rozhodně lepší volbou než mini šaty – budete vypadat profesionálně a zároveň pohodlně. Maxi šaty se nedoporučují na pracovní schůzky, především proto, že jsou považovány za příliš elegantní – takový střih je mnohem vhodnější pro formální večerní vycházky.

Elegantní dámské halenky v kombinaci s oblekovými kalhotami nebo tužkovou sukní budou také řešením, které Vám zajistí pohodlí a zároveň reprezentativní vzhled. Je to skvělá volba, díky níž budete vypadat stylově a profesionálně, a zároveň – pokud si na šaty nepotrpíte – se budete cítit mnohem sebevědoměji a pohodlněji, což je při obchodních jednáních také velmi důležité.

Doufáme, že výběr správného pracovního oblečení pro Vás bude nyní o něco snazší. V případě pochybností mějte na paměti, že pokud jde o obchodní konference a další podobné akce, je lepší se oblékat příliš skromně než příliš vyzývavě!