- Reklama -

Jak zařídit dětské království pro nejmenší

Author

Categories

Každé dítě si zaslouží mít zázemí, kde bude moct trávit svůj volný čas a kam bude moct utéct před svými rodiči. A každý rodič by se měl zasloužit o to, aby toto místo bylo opravdu krásné a aby se v něm dítě cítilo příjemně. Jenže zařídit ho podle těchto požadavků, to se zdá být jako velký oříšek. Ve skutečnosti to ale není tak těžké. Nevěříte?

Tou hlavní dominantou je přece obyčejná postel, která má být kvalitní a pohodlná. Když vsadíte na takzvané rostoucí alternativy, nebudete muset až do puberty dítěti pořizovat žádnou jinou verzi. A když k tomu přihodíte ještě sedací vak, po stránce nábytku máte hotovo. Tedy – pokud patří dítě k oblíbeným nebo společenským, vyplatí se zainvestovat i do rozkládacího křesla anebo rozkládací pohovky, aby měli jeho kamarádi kde přespat.

Pracovní koutek nejen pro psaní úkolů

Co se týče nábytku, nesmíme ještě zapomenout na pracovní stůl, který bude sloužit nejen na psaní úkolů. Jeho plocha by měla být dostatečně velká, vybaven by měl být mnoha zásuvkami a dalšími úložnými prostory.

A jak už to tak bývá, ke každému pracovnímu stolu patří také židle. Jelikož je dítě ve vývinu, neměli bychom na židli šetřit. Naopak bychom se měli snažit o to, aby byla ergonomická a páteř malé ratolesti dokonale podpořila.

Uvažujte nad světlem

Není tajemstvím, že světlo je tím, co ovlivňuje naši náladu a co má také velký podíl na tom, v jakém stavu je náš zrak. Neměli bychom se proto uchylovat pouze k centrálnímu světlu, ale měli bychom promyslet, jaké další vedlejší osvětlení by mělo mít v dětském pokoji své místo.

Stejně tak se zamyslete nad intenzitou osvětlení. Existují svítidla s denním světlem, ale také alternativy s teplým světlem. Zatímco jedno z toho je vhodné pro denní fungování a práci, druhé zase navozuje pocit klidu a povzbuzuje člověka ke spánku.

Pokud si nejste jistí tím, jaké světlo nebo jakou intenzitu do dětského pokoje zvolit, je dobré poradit se s odborníky.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share