Snažíte se pro svou rodinu dělat maximum, sportujete, připravujete sobě i dětem zdravé jídlo, pravidelně dodáváte organismu vitamíny a minerály, přesto vaše rodina trpí na respirační onemocnění a časté pokašlávání? Na vině mohou být plísně, které se vyskytují vlivem zvýšené vlhkosti v interiérech. Spory se uvolňují z hub, které se usazují v temných a vlhkých zákoutích, za skříněmi nebo v rozích. Jedinou možností, jak se efektivně vlhkosti zbavit, je instalace odtahového ventilátoru.

Co je odtahový ventilátor?

Zjednodušeně řečeno, jedná se o zařízení pro odsávání těžkého vzduchu, par a výparů v interiérech. Odtahový ventilátor odvádí vlhký a znečištěný vzduch ven a je vhodný pro použití v malých místnostech, jako jsou koupelna, toaleta, spíž nebo technická místnost. Přístroj lze osadit automatickými čidly, která spustí odvětrávání při zvýšené vlhkosti nebo také vyšší koncentraci zápachu v místnosti, což platí především pro koupelny nebo pro kuchyni při vaření nebo smažení. Samozřejmě lze kdykoli zapnout odsávání pomocí tlačítka. U toalety je vhodné použití automatického čidla, které reaguje na zapnutí světla.

Ovládání pomocí smartphonu

Určité modely odtahových ventilátorů se ovládají pomocí aplikace mobilního telefonu, což se hodí v době dovolené, kromě toho jsou všechny typy vybaveny funkcí časového doběhu, kdy ventilátor funguje ještě určitý čas po vypnutí. Vhodné je použití do bytů nebo domů se zvýšenou vlhkostí, která se projevuje rozvojem plísní na zdech v rozích nebo za nábytkem. U panelových domů se používá s vývodem do stoupaček, u novostaveb pomocí průchodky přímo ven.

Snadná instalace a ekonomický provoz

Odtahové ventilátory se instalují snadno do každé místnosti, balení obsahuje stavební průchodu se zpětnou klapkou a venkovní nerezový kryt. Vnitřní kryt nenarušuje vzhled místnosti, vyrábí se v bílém provedení. Instalace je možná přímo do zdi nebo sádrokartonu. Zařízení je vysoce efektivní a s malým příkonem, neohrozí tak domácí rozpočet. Naopak ušetří velké finanční prostředky vynaložené na odstraňování plísní, malování nebo náklady na léčbu respiračních onemocnění.