- Reklama -

Jak vybrat vložky do bot pro zdraví i pohodlí

Author

Categories

Pohodlí je při nošení bot stejně důležité jako kvalitní opora pro nohu. S tím mohou kromě samotné obuvi pomoci také nejrůznější vložky do bot. Podívejte se, z jakých druhů můžete vybírat a podle čeho zvolit ty nejlepší, se kterými získáte pohodlí i optimální zdravotní efekt.

Příjemné gelové polštářky

Pro zlepšení pohodlí mohou posloužit praktické gelové polštářky do bot. Zjemní tvrdé části boty a uplatňují se nejenom pro chodidlo, ale například i pro oblast prstů či naopak u paty například bot na podpatku. Správnou aplikací takového polštářku se můžete vyhnout nevzhledným a bolavým puchýřům, které se objevují hlavně u nových bot, ale mohou být také otázkou nevyhovujícího tvaru či příliš tvrdého materiálu.

Vložky do bot pro podporu klenby

Kromě prevence proti puchýřům mohou vložky do bot s podporou klenby pomoci proti bolestem nohou či zad způsobených právě nevhodnými botami. Zlepšit pohodlí i celkový dopad na zdravou chůzi mohou pomoci také vložky z paměťové pěny. Ty se přizpůsobí chodidlu, což umožňuje zvýšení komfortu téměř v jakýchkoliv botách. Výsledkem tak bude pohodlná chůze i při opravdu častém nošení. Vhodné použití je například do pracovní obuvi, kterou máte na nohou po celý den, takže kvalita a zdravotní nezávadnost je naprosto stěžejní v případě, kdy se chcete vyhnout nežádoucím bolestem a komplikacím.

Výběr podle velikosti a typu

U vložek do bot je výhoda v tom, že je můžete podle potřeby měnit. Díky vytvoření optimálního podkladu pro chodidla navíc s jejich pomocí oživíte i jinak staré a již méně využívané boty. Stačí pouze vybrat vhodný druh a správnou velikost. Řadu vložek do bot si můžete upravit podle střihu konkrétní boty či tvaru vaší nohy. Pravidelnou výměnou vložek v botách také zlepšujete hygienu a může se jednat o efektivní prevenci proti plísním chodidel.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share