Hledáte levný notebook, který bude stejně kvalitní jako nový notebook, ale nechcete utratit několik desítek tisíc Kč? Ano, i to je možné. Vhodnou volbou pro vás bude repasovaný notebook. Díky takovým zařízením můžete při koupi notebooku získat nejlepší poměr cena/výkon na trhu.

Co je to repasovaný notebook?

Jde o použitý notebook, který nejčastěji pochází z předváděcích akcí, ukončených leasingů nebo byl vrácen v zákonné lhůtě. Repasované notebooky jsou často také použité manažerské přístroje, které byly používány například v bance. Velké instituce totiž často během dost krátkých intervalů modernizují své počítačové vybavení.

To, že by takto použitý a repasovaný notebook měl být méně kvalitní, než je notebook nový, je mýtus. Většinou se jedná o přístroje z vyšších produktových řad od značkových výrobců, které jsou osazeny kvalitními grafickými kartami a výkonnými procesory.

Při repasování se celý notebook otestuje, kvalitní a výkonné komponenty v něm zůstávají, zatímco případné vadné díly jsou vyměněny. Notebook projde také celkovým vyčištěním komponentů a po repasování byste ho nerozeznali od nového. Navíc musí před uvedením do prodeje projít náročným testováním.

Hlavní výhody repasovaného notebooku

Největší výhodou těchto přístrojů je samozřejmě to, že s výše zmíněnými zásahy prudce klesá jejich cena. Na kvalitě jim to nic neubírá, spíše naopak. Repasovaný notebook tak lze pořídit už v rámci tisíců Kč.

Dostanete tak notebook ve stejné kvalitě jako je notebook nový, ale ve srovnání s ním někdy dokážete ušetřit i 70 % z jeho pořizovacích nákladů. Tak proč byste toho nevyužili?

Nemusíte se bát ani případných komplikací, obdržíte totiž notebook se zárukou, která je poskytována na 12 měsíců.

Kdy se vyplatí repasovaný notebook?

Repasované přístroje jsou parádním a elegantním řešením pro všechny, kdo si nemohou dovolit zaplatit za kvalitní nový notebook například 50 000 Kč. V podobě repasovaného přístroje pak obdrží stejnou kvalitu, jako kdyby si ho pořídili.

Spousta lidí se v takovém případě obrací na bazary nebo nakupuje použité notebooky z různých inzerátů, ale to je podle našeho názoru chyba.

Poté, co se použitý notebook dostane do bazaru, neprojde žádnou odbornou technickou kontrolou. A už vůbec ne výměnou vadných dílů. Přitom většina lidí dává notebooky do bazarů nebo inzeruje jejich prodej právě proto, že se začnou porouchat, a oni se jich tak potřebují zbavit. Cílem je jenom prodej, ne spokojenost kupujícího. Navíc k takovým přístrojům nedostanete ani záruku.

Z tohoto důvodu je mnohem lepší pořídit si repasovaný notebook, který po jeho odkoupení od původního majitele otestovala a případně opravila odborná firma. Jenom díky tomu obdržíte záruku 12 měsíců na použitý notebook. Více na stránce Eurotech.cz.