- Reklama -

Společnost Mars slaví Den matek. Chtějí inspirovat a podpořit mezi svými spolupracovníky maminky

Author

Categories

Minulý rok společnost Mars, jeden z největších světových výrobců cukrovinek, čokolády, potravin a krmiva pro domácí zvířata, shromáždila a analyzovala názory více než 10 000 žen z 88 zemí a hledala odpověď na jedinou otázku: Co se musí změnit, aby více žen využilo svého plného potenciálu? Mars spolupracoval s týmem vědců z iniciativy Future of Marketing Initiative Saïd Business School na Oxfordské univerzitě, a zjistili, že mnoho žen bojuje s hledání rovnováhy mezi mateřstvím a kariérou. Letos, na Den matek, Mars využívá výsledky své studie k zavední změn. Naléhá také na další společnosti, aby se připojily k prosazování rovnosti pohlaví a zároveň podporovaly pracující matky.

Podle Světového ekonomického fóra zasáhla pandemie nejvíce matky: ztráta zaměstnaní u žen byla totiž v době pandemie dvakrát častější, než u mužů. Důvodem byl většinou fakt, že nebylo v silách žen udržet si svou každodenní práci a zároveň se starat o rodinu. Aby Mars zvýšil povědomí o naléhavosti tohoto problému, staví na výsledcích své crowdsourcingové kampaně nazvané #HereToBeHeard. Chce povzbudit všechny, včetně zainteresovaných stran v soukromém sektoru, vlády a jednotlivců, aby naslouchali, učili se a byli součástí cesty, která pomáhá prosazovat rovnost žen a mužů a podporuje pracující matky při skloubení jejich osobního a pracovního života. Aby Mars navázal na výsledky kampaně #HereToBeHeard, v současnosti poskytuje všem svým středoevropským spolupracovníkům školení „Inkluze a Diverzita“. Od učení, jak se v práci rozvíjet, a jak vést produktivní rozhovory o polarizujících tématech, až po zkoumání a překonávání nevědomých předsudků. Dále se zde probírá, jak čelit izolaci v práci, nebo jak efektivně spolupracovat a vytvářet nové kontakty. Mars se také zaměřuje na vytváření sponzorských, mentorských a školicích programů na podporu žen v různých funkcích podnikání. Více než 200 žen z celého světa úspěšně dokončilo kurz Mars Women Leading Purposefully, který je vlajkovou lodí Harvardské univerzity. Mars také vyzývá ostatní společnosti, aby přepracovaly své školicí programy pro zaměstnance na vedoucích pozicích s důrazem na inkluzi a diverzitu, aby bylo zajištěno, že vedoucí představitelé budou vytvářet a prosazovat principy inkluze a diverzity na pracovišti.

***********************************************************************************

Kontakt pro média

Pavla Pokorná

FleishmanHillard

pokorna@fleishman.com

O #HereToBeHeard

#HereToBeHeard je globální kampaň společnosti Mars, Incorporated, která přispívá k změně v oblasti genderové nerovnosti v rámci podpory pátého cíle udržitelného rozvoje OSN. Je součástí Full Potential, platformy Mars pro aktivní gender, jejímž cílem je posílit postavení žen a odstranit genderovou nerovnováhu v místech, kde pracujeme, v komunitách, kde získáváme suroviny a ve způsobu, jakým vytváříme naši reklamu.

Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a na YouTube. 

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share