- Reklama -

Dům ze dřeva? Proč ne!

Author

Categories

Téma bydlení řeší minimálně jednou v životě snad každý. V dnešní době cenových tlaků na bydlení snad více, než kdy jindy předtím. Pokud jde o tak významné životní rozhodnutí, je nezbytné zvážit veškeré aspekty bydlení v klasickém „cihlovém“ domě, či stále více moderním dřevostavbám. O jejichž výhodách nejen v oblasti zdraví se dozvíte v následujících odstavcích.  

Dřevostavba či cihlový dům 

Jedna z naprosto nezbytných podmínek spokojeného života je mít domov. Když už lidé tohle téma řeší, je potřeba zauvažovat, jakého typu by tento dům měl být. V posledních letech se totiž stále více o slovo hlásí dřevostavby. V čem že spočívá jejich skutečná přidaná hodnota oproti „cihláčům“?  

Lidé se bojí 

Jedním z důvodů, proč je dřevostaveb v tuzemsku oproti jiným zemím stále po skromnu, je důvod, že lidé se bojí. Bojí se náročností údržby, chladna v průběhu zimních měsíců i toho, že takovýto dům nevydrží. Obavy jsou podle všech odborníků však zcela zbytečné. Máme tolik různých řešení a důkazů, které všechny tyto obavy snadno smetou ze stolu. Správně postavená dřevostavba, o kterou je správně postaráno má i vyšší životnost, než klasické cihlové domy. Díky moderním technikám se dají izolovat tak, že Vám i sousedi z cihlového domu budou v zimních měsících závidět. Navíc jsou energeticky úspornější, a co hlavní prospívají zdraví. 

Zdraví především 

Lidé jsou spjati s přírodou a rádi v ní tráví čas. Mnozí chodí například do lesa meditovat, na procházku se psem, či si jen tak zasportovat. Všichni vědí, že čím jsou blíže přírodě, tím více to prospívá jejich zdraví. Řada odborníků se shoduje, že dřevostavby se dají považovat za nejzdravější možné a dostupné bydlení 21. století. Existuje mnoho studií, kdy je jasně prokázáno, že život v dřevostavbě má blahodárný vliv na zdraví. Ať už jste alergik, či trpíte problémy s dýchacím ústrojím a jste astmatik, tak je tohle právě ideální typ bydlení právě pro Vás!      

Myslete ekonomicky 

Pokud nepatříte k těm „zeleně“ uvažujícím, ale spíše k pragmatikům, kteří chtějí kvalitu, za rozumnou cenu, pak jste i Vy na té správné adrese. I ekonomové vidí v dřevných domech mnoho výhod, které ušetří nejen čas, ale i vaši peněženku. Vzhledem ke snadné konstrukci dřevostaveb, jde o mnohem rychlejší způsob, jak postavit plnohodnotný dům. Na rozdíl od cihlových domů, lze dřevostavby stavět i přes zimu. Samotná montáž se v mnohém podobá jedné velké stavebnici. Díky snadnosti a rychlosti výstavby dřevěných domů se ušetří nemalé peníze na pracovní sílu, což potěší nejednoho z fanoušků dřevostaveb. V době, kdy by Vám ještě schnuly základy u betonového domu, aniž byste začali stavět první zeď, tak se do dřevostavby pomalu stěhujete s kufry a řešíte, jestli vyšívaný obrázek po babičce dáte na levou, či pravou stranu obýváku. Náklady oproti standartním betonovým domům však nejsou jen v rámci stavby domu, ale také během jeho využívání. Energeticky bylo naměřeno, že pouze ty nejmodernější domy a nízkoenergetické stavby mají podobně vysokou úsporu energie, jako právě dřevostavby. Ovšem jen hrstka s nás si může takovýto výše zmíněný typ obydlí pořídit.  

Nechte si poradit 

Ve výstavbě domů může pouhý „amatér“ ve výstavbě nadělat spoustu chyb, které budou mít vliv na kvalitu domu a tím pádem i na život v něm. Proto si nechte poradit zkušenými stavbaří, kteří mají zkušenosti a praxi ve výstavně dřevostaveb tak, aby sloužily svému účelu. Rádi pomohou s veškerými přípravami, plánováním i se samotnou konstrukcí domu a výhody mnohonásobně převýší náklady s nimi spojené. 

Pokud uvažujte o stavbě domu, určitě si projděte všechny varianty a zauvažujte i o zdravějším a levnějším způsobu života v dřevostavbách. 

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share