Plesová sezóna se blíží mílovými kroky a mnoho žen už si prohlíží časopisy se šaty, boty a doplňky, aby i na letošním plese zazářili. Udělat ze sebe krásnou hvězdu plesu není nic složitého, ale udělat to, tak abychom si ples opravdu užili a nic nás nebolelo je poněkud složitější, protože mnohdy to odnesou naše nohy a už po pár tanečcích přemýšlíme, kde dáme boty, abychom vydrželi i další tanec. Vyberte si takové boty, v kterých dokážete protančit celou noc.  

Kůže se noze poddá  

Jednou z prvních rad, jak si vybrat boty, v kterých protančíte celou noc, je vybírat opravdu kvalitní boty, ideálně, aby byly kožené, protože kůže je přírodní materiál, který se velice rád přizpůsobí vaši noze. To znamená, že jsou opravdu pohodlné, neboť nás nikde nebudou tlačit, nemusíme se bát puchýřů a opravdu v nich vydržíme celou noc bez velkých potíží. Ovšem na druhou stranu je to poměrně drahá investice, protože kožené boty jsou samozřejmě dražší, pak už musíte přemýšlet, co je pro vás výhodnější, protože některé ženy tyto boty vytáhnou opravdu jen na ples a pak v nich celý rok nenosí.  

Nepřeceňujte podpatky 

Dalším velkým problémem a hlavně důvodem, proč nás nohy bolí hned po prvním tanci je nesprávný výběr podpatků, protože je spousta žen, které si vyberou boty na vysokých a úzkých jehlách a přitom na tom nejsou zvyklé chodit. Pokud jste typ ženy, která upřednostňuje po celý rok tenisky nebo nějakou obuv bez podpatků a nechcete, aby vás na plese bolely nohy, měly byste raději zvolit nějaké nižší podpatky anebo klínek. Pravdou je, že vysoké podpatky prodlužují nohy, ale pokud na ně nejste zvyklá, pak si jen budete přidělávat trápení.  

Lepší jsou prochozené boty 

Mnoho lidí má s novými botami potíže a to v podobě puchýřů do doby, než si boty projde. Boty, v kterých protančíte celou noc, by neměly být takové, které vám po třech tancích vytvoří velké a bolestivé puchýře, a proto je dobré vzít si boty, které už máte prošlápnuté. Pokud si kupujete úplně nové boty, tak je dobré v nich nejprve podniknout pár krátkých procházek, například si je zkuste vzít do práce a podobně, abyste se vyvarovali puchýřům a podobně.  

Zlaté střevíčky 

Mnoho žen chce na plese zazářit s poslední módou, což se mnohdy neslučuje s pohodlím, takže se může stát, že boty, v kterých protančíte celou noc, nemusí být úplně moderní. Jsou ženy, které raději budou trpět, aby byly trendy, ale pokud dáváte přednost pohodlnosti, ale zároveň nechcete vypadat, jako nějaký moderní neznalec je dobré vzít si dlouhé šaty, až na zem, protože pokud boty nebudou módním hitem a budou schovány pod dlouhými šaty, tak si toho spoustu lidí ani nevšimne a vy budete v pohodlí a přitom nemusíte být úplně mimo, je to takové zlatá střední cesta.  

Samozřejmě, že pro každou ženu jsou boty, v kterých dokáže protančit celou noc, úplně jiné. Nebojte se být v pohodlí, i když to nebude zrovna moderní, protože ples si lépe užijete bez bolestí, než s ní.