- Reklama -

Vyzkoušejte si řízení při letu vrtulníkem

Author

Categories

Mezi zážitkovými aktivitami představuje let vrtulníkem jeden z velmi oblíbených zejména pro nadšence do letecké techniky. Nejenže se při něm podíváte na svět z velké výšky při dynamickém pohybu hučícího stroje, ale můžete si také vyzkoušet, jak funguje jeho řízení a převzít na chvíli (a samozřejmě pod dohledem) kontrolu nad svým osudem – doslova. Vyhlídkové lety vrtulníkem je možné objednat v několika variacích, podle toho, na co všechno si troufáte.

Zážitkový let vrtulníkem – co vše je v nabídce

Koncepce zážitkových letů vrtulníkem se standardně dělí do dvou hlavních kategorií – pro méně odvážné povahy je k dispozici vyhlídkový let vrtulníkem, těm odvážnějším lépe sedne adrenalinový let vrtulníkem. Lety vrtulníkem obou zmíněných kategorií nabízí řada společností, jejichž flotila obvykle čítá několik desítek různých strojů v základní i pokročilé výbavě. Jaký je mezi těmito zážitky rozdíl?

Vyhlídkový let vrtulníkem

Při vyhlídkovém letu je stroj řízen zkušeným pilotem, který vás vezme na vybranou trasu nad krajinou, při níž se můžete z výšky kochat místní přírodou či urbánní zástavbou. Pohled na krajinu z ptačí perspektivy je neopakovatelný a rozhodně si jej užijete. Navíc vznést se nad zem ve výkonném vrtulníku vyvolává specifickou směs radosti a strachu, která společně s nádherným výhledem dotvoří celý let do téměř neuvěřitelného zážitku.

Adrenalinový let vrtulníkem

Na rozdíl od vyhlídkového letu posouvá let adrenalinový zážitek ještě do další úrovně. Jeho hlavním cílem totiž není kochání se krajinou, nýbrž technickým vybavením stroje. Tento typ aktivity je určen především pro ty, co se vyžívají v technice, jelikož během letu nejenže na vlastní kůži zažijí, co všechno takový vrtulník dokáže, ale zároveň si budou moci vyzkoušet, jakou práci a um vyžaduje jeho ovládání. Pilot vám v průběhu letu ukáže různé triky a manévry, a po zevrubném školení vám propůjčí knipl, abyste si na chvíli sami zkusili držet výšku a směr letu.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share