- Reklama -

Výbava vašich oken? Rolety i sítě nejen jako perfektní ochrana

Author

Categories

Okna má každý dům a zajišťují zejména přístup světla do interiéru a také možnost větrání. Jejich praktická stránka je asi každému jasná, a proto dnes v moderních budovách chceme okna typicky co největší. Na druhou stranu, okna mohou plnit nejen roli praktickou, ale také si je můžeme uzpůsobit a zkrášlit k obrazu svému, třeba designovými roletami. V neposlední řadě jsou zde také určité nepříjemnosti, které s okny souvisejí a ty vám pomohou vyřešit kvalitní sítě proti hmyzu.

Rolety jako prvek interiéru

Pokud se podíváme nejprve na zmiňované rolety, tak ty patří mezi tradiční prvky stínění do oken. Je to alternativa k žaluziím a stejně jako žaluzie, tak i moderní rolety mají mnoho podob. Mohou být venkovní i vnitřní a mohou být vyrobeny z různých materiálů. Zatímco venkovní rolety mohou plnit i roli bezpečnostní, tak vnitřní rolety jsou mnohem méně náročné na instalaci a mnohem levnější. Kromě toho dokáží plnit funkci:

  • Praktickou – stínění
  • Estetickou – zajímavý vzhled

Praktická stránka je jasná, protože rolety přispívají ke světelnému komfortu, zejména proti ostrému slunci. Pokud jde o stránku estetickou, tak dnes si můžete pořídit designové rolety, které vás opravdu uchvátí. Vzniká tak efektní dekorativní prvek interiéru, který vám pochválí každá návštěva, a hlavně vy se budete doma cítit mnohem lépe. Ideální je rolety co nejvíce sladit s interiérem, aby jej krásně doplnily. Vždy záleží na druhu a provedení použité látky, kdy si můžete vybírat z mnoha variant.

Stop hmyzu

Jak jsme již zmínili v úvodu, okna mohou být i bránou do domu nezvaným návštěvníkům, v tomto případě hmyzu. Je proto dobré nemyslet pouze na stínění proti přemíře světla nebo na estetiku, ale na celkovou funkčnost oken, kterou podpoří ochranné sítě proti hmyzu. Do moderních plastových či hliníkových oken nebo pro střešní okna se dělají hotové sítě v rámu na rozměr. Pro starší okna si můžete pořídit síťovinu.


- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share