Která žena by ráda nenakupovala za co nejméně a ušetřené peníze investovala kupříkladu do kadeřníka, kosmetiky nebo třeba nových podzimních bot? Přitom nemusíte být žádná expertka v oblasti financí, a ušetřit můžete měsíčně celkem dost peněz. Chce to ale nenakupovat bez rozmyslu, nákup větších věcí si plánovat a za plné ceny nakupovat jen v případě, že skutečně nemáte jinou možnost.

Počkejte si na slevy

Ať už chcete kupovat oblečení, nábytek, spotřebiče nebo třeba potřeby do školy pro děti, vše se dá koupit se značnou úsporou, pokud si počkáte na sezonní výprodeje nebo třeba předškolní akce ve všech velkých obchodech. Stejně tak je skvělé nechat si zasílat newslettery od oblíbených prodejců, díky nimž vám neuniknou požadované slevy, aniž byste museli sledovat, co daný řetězec právě v akcích nabízí. Vše vám obchod doručí do emailové schránky jednou týdně či v intervalech dvou týdnů.

Slevové kupony nejsou od věci

Stejně dobré může být využití slevových kuponů, které můžete najít na netu. Existují slevové portály, na nichž se to slevovými kupony nespočtu obchodů hemží. Mají ale omezenou platnost, proto je musíte nejlépe alespoň jednou týdně sledovat. Některé kupony mají i několikaměsíční platnost, např. slevy na zájezdy, wellness pobyty, co se týče oblečení, nábytku a podobně, tady bývá doba platnosti podstatně kratší.

Šetřete i díky praktickým kalkulačkám a srovnávačům

Máte auto a platíte povinné pojištění? Stejně tak určitě platíte za energie, které doma používáte. Všechny tyto služby je dobré čas od času porovnat a zjistit si, zda ji jiný dodavatel, poskytovatel, nenabízí levněji. Tímto způsobem se dá ročně ušetřit i několik tisíc korun. Stejně tak je dobré kontrolovat poplatky u banky, které platíte za používání bankovního účtu, vybírání peněz, bankovní převody… Banky tyto poplatky často mění a možná se budete velmi divit, za co vše platíte, aniž byste u jiné banky neplatili. To platí zvláště, pokud máte bankovní účet u jedné banky desetiletí, jste patrioti, jste na ni zvyklí a máte obavu přecházet ke konkurenci. Není k tomu vůbec důvod, vše je snadné, rychlé, stačí se jen podívat, co jiné banky nabízí a odhodlat se ke změně.

Možností, jak šetřit peníze domácnosti je mnoho. Neplýtvejte vodou, zhasínejte, pořiďte si úsporné žárovky, nepřetápějte místnosti, raději se přioblečte, než pojedete autem popřemýšlejte, co vše jste chtěli v daném městě vyřídit, abyste tam nemuseli znovu… Stačí jen zapojit hlavu, nejednat bez rozmyslu a peníze se vám začnou na účtu pomalu střádat. Ty ušetřené pak můžete vložit na spořicí účet nebo za ně koupit jinou potřebnou věc.