- Reklama -

Typy planet

Author

Categories

Slovo planeta pochází z řeckého výrazu planétés, což znamená tulák. Starodávní astronomové zjistili, že se Země nachází ve Sluneční soustavě, kolem které obíhají planety. Pojmenovali je po římských bozích.

Planety vznikají, tak, že z původní mlhoviny, kde se shlukují mračna prachu, je vytvořena hvězda a následně také planety. 

Kameny a plyny ve vesmíru se shlukují, vytvoří si vlastní gravitaci a přitahují další objekty, které do formující se planety narážejí, tím zvětšují její hmotnost. Kolem planet putují měsíce. Některé mají jenom jeden, jako Země, jiné jich mají několik.

Planetami Sluneční soustavy, které se pohybují po eliptických drahách kolem hvězdy Slunce, jsou Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun. Bývalo to také Pluto, ale to už dnes není zařazeno mezi planety Sluneční soustavy.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi normálním horoskopem a tím čínským? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení berana nebo vodnáře či  o znamení  zvěrokruhu panna.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share