- Reklama -

Turistická obuv? Danner

Author

Categories

Žádná část těla nedostane na turistice tak zabrat jako nohy. Proto si zaslouží pořádnou turistickou obuv, ve které žádný terén nebude nepřekonatelnou překážkou. Ale která to je? Máme jeden dobrý tip.

Bude tě bavit o to víc, když zjistíš, že jde o značku, která se nepřiživuje na trendy vlně slow & local production, ale dělá tak od začátku. V tomto případě od roku 1932, kdy se v drsných dobách Velké hospodářské krize Charles Danner rozhodl otevřít výrobu obuvi. Byl to risk, ale jeho tvrdohlavé přesvědčení, že bez ohledu na ekonomiku nejvíce záleží na poctivém řemesle, zaručilo značce prosperitu a výbornou pověst. Danner, made in USA – turistická obuv, kterou zná celý svět.

I dnes se turistická a pracovní obuv Danner vyrábí stále povětšinou v Portlandu, stát Oregon. V harmonické souhře zde fungují těžké mašiny z éry druhé světové války vedle nejmodernějších laserových řezacích strojů. Perfektní symbolika propojení stabilních hodnot a technologického pokroku.

Každý plát kůže projde přísnou inspekcí a po vyříznutí se díly sešívají ručně. Klasické modely jako Danner Mountain Light jsou vyrobeny prakticky z jednoho kusu, takže není šance, že se do boty něco dostane. Turistická obuv musí zvládnout i vlhkost či vodu, proto Danner používá nepromokavé a prodyšné stélky Gore-Tex. Vibram podrážky jsou zase známé svou odolností a vynikajícími trakčními vlastnostmi. Stabilitu a pohodlí nohy podporují mezipodešve z moderních polymerových materiálů.

Když už jdeš vybírat turistickou obuv, vyber si takovou, při níž se můžeš zcela spolehnout na materiály, provedení i servis. Nepřehlédnutelný design jako bonus. Danner nejsou levné boty. Ale když se do nich zamiluješ (většinou to jde rychle), jiné už nebudeš chtít. A jsou věrné – budou tě ​​provázet na všech možných trecích dlouhá léta. Vyber si své Danener zde

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share

Předchozí článekMotiv osudu ve šperkařství
Další článekTypy planet