- Reklama -

Spotřebitelský úvěr na auto – jak na to, aby se vyplatil?

Author

Categories

Mít vlastní vozidlo je dnes považováno za normu. Lidé, kteří dojíždí daleko do práce nebo žijí mimo velká města, se bez něj navíc ani neobejdou. Zároveň platí, že nákup vozidla nikdy není levná záležitost. Tento problém může pomoci vyřešit spotřebitelský úvěr. Jaká jsou jeho pro a proti a jak najít ten nejvýhodnější?

Spotřebitelský úvěr je jedním ze způsobů financování nového vozidla. V některých případech se spotřebitelský úvěr na auto vyplatí více než například leasing, nicméně stále je potřeba počítat i s některými jeho nevýhodami.

Nejvýhodnější půjčku na auto pomohou najít online srovnávače úvěrů. Existují jak bankovní, tak nebankovní spotřebitelské úvěry na auto, ty bankovní jsou však obecně výhodnější.

Je spotřebitelský úvěr vhodným způsobem financování auta?

Způsoby financování nového auta jsou v zásadě dva – platba v hotovosti a půjčka. Půjčka může mít podobu zmiňovaného spotřebitelského úvěru či leasingu (operativního nebo finančního).

Úvěr na auto lze sjednat u bank i nebankovních společností. Obecně platí, že bankovní půjčky jsou výhodnější než půjčky nebankovní, na druhou stranu nejsou tak snadno dostupné. Aby žadatel bankovní úvěr skutečně získal, musí splnit poměrně přísné podmínky. Nebankovní úvěrové společnosti jsou při poskytování půjček benevolentnější.

Jestliže žadatel splní náročné podmínky banky, může klidně získat i půjčku milion bez zástavy. Nebankovní společnosti obvykle u takto vysokých částek zástavu vyžadují. Na rozdíl od bank však poskytují menší půjčky bez poplatků a úroků. Příkladem je půjčka Zaplo – pokud si klient sjedná půjčku do určité výše a řádně ji splatí, nic za půjčku nepřeplatí.

Každý, kdo uvažuje o spotřebitelském úvěru na auto, by měl znát jeho výhody a nevýhody.

Výhody spotřebitelské půjčky na auto:

  • nové vozidlo si lze koupit prakticky okamžitě
  • umožňuje budovat úvěrovou historii
  • lze získat velmi výhodné úrokové sazby
  • pokud auto není zástava, lze ho kdykoliv prodat a dluh splatit
  • podnikatelé mohou auto zařadit do odpisů

Nevýhody spotřebitelské půjčky na auto:

  • nutnost platit úroky
  • po splacení dluhu bude mít auto nižší hodnotu než při jeho koupi
  • přísné podmínky pro schválení (hlavně u bankovních úvěrů)

Kromě klasických bankovních a nebankovních spotřebitelských úvěrů na auto existují například také půjčky na auto bez registru, bez nutnosti dokládat příjem a podobně. Těmto produktům je však lepší se vyhnout, jelikož se s nimi pojí velmi vysoká RPSN.

Jak najít tu nejvýhodnější půjčku na auto?

Úvěr na auto má jistá pro a proti, stejně jako další způsoby financování nového vozidla. Pokud se pro něj člověk rozhodne, měl by určitě vědět, jak najít ten nejvýhodnější. V dnešní době to není nic složitého – stačí si na jednom z nezávislých portálů věnovaných financím najít kalkulačku půjčky na auto, která nejvýhodnější půjčku vyhledá během pár okamžiků.

Kalkulačka porovná aktuálně dostupné nabídky a na základě zadaných informací doporučí tu nejlevnější. Není tedy nutné prozkoumávat portály jednotlivých bank a nebankovních společností, jelikož se vše přehledně zobrazí na jednom místě.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share