- Reklama -

Jak vypadá bydlení v duchu védského učení? Seznamte se s Vastu shastra

Author

Categories

Když dojde na lámání chleba, většina lidí se nakonec přikloní ke klasice. V souvislosti se stylem bydlení proto převládají minimalismus, rustikální styl a retro. Jenomže vesmír servíruje nepřeberné množství dalších možností – a mnohé jsou zajímavější než zajímavé. Toužíte-li po harmonickém, útulném a zdravém domově, zařiďte si jej v duchu Vastu shastra. Co konkrétního tato odnož Feng šuej nabízí?

Co je Vastu shastra?

Pokud jste doposud o Vastu shastra neslyšeli, nezoufejte. V našich končinách není tak populární jako jiné typy interiérové stylizace. V každém případě jde o styl, který staví na velmi pevných základech – konkrétně na starodávném védském učení, které se zabývá architekturou, stavbami a správným uspořádáním bydlení. Základní myšlenkou uspořádání dle vlastností světových stran a přírodních sil.

Odpověď na otázku, proč si z pestré palety stylů vybrat zrovna Vastu shastra, by mohla znít nějak takto: odbourává negativitu a posiluje kladnou energii. V příbytcích zařízených v souladu s hlavními myšlenkami se žije velmi příjemně a podle zastánců védy lépe funguje tělo.

Základní pravidla Vastu shastra

Vastu shastra pracuje s poměrně striktními pravidly uspořádání domova. Ve výhodě jsou proto lidé, kteří se teprve chystají stavět a mohou si příbytek rozvrhnout odpovídajícím způsobem. Kromě požadavku na čtvercový či obdélníkový půdorys například hraje roli počet oken (má být sudý) či správné rozmístění pokojů.

Zkušenost s Vastu shastra mají malíři Brno z řemeslnického cechu Ekomplex, kteří připomínají, že výběr barvy musí odpovídat orientaci domova na konkrétní světovou stranu. Jejich kolegové – malíři Zlín – dodávají, že každá barva asociuje něco jiného. Červená je barvou krve a života, modrá reprezentuje nebe a vodu, bílá symbolizuje čistotu, otevřenost a nevinnost.

Zařídit bydlení tak, aby dokonale kopírovalo alespoň hlavní teze védské nauky, není snadné. Než se pustíte do realizace, ponořte se do studia a vyhledejte si o Vastru shastra podrobné informace. Bude vás to stát trochu námahy, ale ve výsledku se vám úsilí vrátí v podobě neuvěřitelně harmonického domova.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share