- Reklama -

Šperky ze skla: Ozdoby, které dokonale podtrhnou vaši křehkost

Author

Categories

Titanové sklo je specifickým šperkařským materiálem. Jakým způsobem jej lze využívat a v čem tkví jeho půvab?

Zdobení je možné i díky sklu

Lidská touha se zdobit sahá už k prvním pravěkým předkům člověka. Zpočátku lidstvo používalo v této oblasti jednoduše to, co mu bylo dostupné. Tedy většinou suroviny přírodního charakteru. Člověk si však záhy uvědomil vzácnost těchto materiálů a zatoužil je nahradit tím, co si dokáže vyrobit sám.

Tak se zrodily skleněné šperky. Sklo vzniká tavením oxidu křemičitého a dalších oxidů. Do základních materiálů se pak přidávají ty pomocné. Určeny jsou na barvení i na zakalování. K látkám přidávaným na zakalování řadíme právě titan a oxid zirkoničitý.

Titanové sklo je velmi pevné a odolné. Zároveň jej můžeme považovat za zvláště variabilní. Svou zajímavostí si tak tento netradiční materiál nijak nezadá s drahými kameny. Ostatně i sklo za sebou má mimořádně zajímavou a pestrou historii, stejně jako kameny vyvěrající přímo z nitra Země.

Historie výroby skla u nás

Konkrétně na českém území má výroba skla již mnohaletou tradici. Počátky českého sklářství spadají podle historiků do 13. století. Nejstarší sklárny pocházejí z horských oblastí, jako jsou Krušné nebo Lužické hory.

Pod rukama šikovných tuzemských sklářů se dodnes napříč celým územím České republiky rodí užitné předměty, ale i dekorace. Sklo působí minimalisticky, zároveň však vyniká svěžím půvabem připomínajícím křehké sněhové vločky.

Jako stvořené jsou tak skleněné šperky zejména k podtržení osobitosti žen, které jsou citlivými, ale současně nesmírně silnými bytostmi. Žena je pravým symbolem mnohostrannosti a rozmanitosti. A právě takové jsou i skleněné šperky, sklo lze tvarovat i barvy do nekonečné palety odstínů.

Ty nejlépe vynikají zejména v kombinaci s bílým kovem. Stříbrné šperky s titanovým sklem tak představují vysoce moderní módní doplňky určené všem ženám, které bytostně touží po originalitě. Široká škála šperků, jako jsou například náhrdelníky s titanovým sklem, vzdává hold poctivému řemeslu a jedinečnému umění českých sklářů, pečlivě uchovávanému po generace.

Více informací se dočtete v článku Šperky s titanovým sklem na našem blogu.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share