- Reklama -

Ripped jeans: skvost, který si můžete vyrobit sama

Author

Categories

Je těžké najít jiný textilní materiál, který by tolik zasáhl do světa módy po celém světě. (Od džínsů z dílny George Armaniho, po značku Calvin Klein s kolekcemi džínů jak pro ženy, tak pro muže.) 

Denim: Tkanina, která díky její odolnosti sloužila původně pro odívání těžce pracujících dělníků. Dnes je nutností v šatníku. A nejen kvůli odolnosti. Vypadají zkrátka skvěle. 

Stále se navracející trend 

Není nevšední ani překvapivé, že postupem času se každý módní trend znovu opráší a ve skříních nastává kolotoč, kdy vyndáváme hluboko zahrabané kousky, aby procitly na denní světlo. „Ripped“ neboli roztrhané džíny jsou kategorií sama o sobě. 

I když byly hitem zejména v 80. a 90. letech, jejich popularita je stále vysoko na žebříčku oblíbenosti. A vůbec nemusí být jen „teenage“ záležitostí. I když obecně platí: Noste to, co je vám nejpřirozenější, proč si nedodat mladistvějšího vzhledu jen za pomocí jednoho kousku oblečení, který by nám neměl chybět? 

S kontrastem zabodujete 

Jak nejspíše víte, hlavní stěžní každého outfitu je vyváženost. Celkem křiklavý aspekt potrhaných džín je dobré narušit něčím méně nápadným a umírněným. Vše je to o zkombinování „drsného“ s jemným. Kdykoli ve svém looku dosáhnete kontrastu, vytváříte outfit s větším potenciálem a určitě zaujmete. 

Takové džíny nakombinujte nejlépe s nějakým dívčím topem nebo jednobarevným tričkem. Zajímavě vypadají i v kombinaci s crop topem. Opět však platí pravidlo střídmosti a minimalismu. Stejně jako k obyčejným džínovým kalhotám, boty volte podle toho, jak se cítíte. Podpatky pro elegantní oslnění, tenisky pro ležérnost. 

Roztrhané nebo ne – musí sedět 

Pokud jste se rozhodly si takový kousek pořídit, dejte si na čas. Není nic víc frustrujícího, než přijít domů s novým úlovkem a být zklamaná z výběru. 

Vyzkoušejte různé druhy, střihy, i barvy a najděte ty pravé. S opranými prvky, nebo bez nich. Světlé, tmavé. Skinny nebo volnější. Je to jen na vás. Jestli se bojíte příliš odhalené kůže, zvolte typ s podšívkou. Pokud sázíte především na komfort, vsaďte na pár s pružnějším materiálem. Pevné džíny se nošením zpravidla moc neroztáhnou. 

Vyrobte si vlastní 

Ač se to zdá nelogické, ceny roztrhaných džínsů jsou záležitostí někdy i několika stovek víc, než za kolik seženeme ty „obyčejné.“ 

Možností je vyrobit si roztrhaný kousek ze starého páru džínů, které vám leží doma, nebo si koupit nějaké lacinější a upravit si je podle svého. V obou případech se vyhnete risku utrácení za trend, který si nejste jistá, zda je pro vás. 

Jediné, co na to potřebuje, jsou nůžky, jasná představa, a trocha kreativity. 

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share