- Reklama -

Motiv osudu ve šperkařství

Author

Categories

Víra v osud, tedy v určitý nevyhnutelný sled událostí, které člověka vedou jeho životem, je jedním ze základních principů, jež někteří lidé na své bytí adaptují.

Osud je pak často zobrazován i v pohádkách nebo jiných uměleckých útvarech a dílech a je spojován s moudrostí a nevyhnutelností. Tento princip je v podstatě založen na víře, že je všechno dáno a každá věc, která se člověku v životě stane, má nějaký smysl a nějakým způsobem jej ovlivní na jeho další cestě. 

Motivy osudu se často využívají také ve šperkařství, a to v různých formách a podobách, ty zahrnují především motiv přesýpacích hodin nebo lebku, ale také například anděla (ochranáře), kostky nebo karty. 

Tyto symboly obvykle znamenají smíření a přijetí osudu a velmi často jsou spojovány se specifickými kulturními směry.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o zvířatech?

Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o tom kdo a co dělá šaman nebo co je to pentagram a jeho historie nebo například jak je to s naším biologickým předkem, což je opice.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share