Kolagen a kyselina hyaluronová jsou 2 účinné látky, které jsou často skloňovány v péči o pokožku, pleť, vlasy a klouby. My se dnes zaměříme na to, proč jsou tyto látky prospěšné pro normální funkci pohybového aparátu a na čem dalším se v těle podílí. Řekneme si, jak tyto látky vznikají, kdy jejich tvorba přestává a jakou nejlepší cestou je tělu doplňovat.

Důležitost kolagenu a kyseliny hyaluronové pro šlachy, chrupavky a klouby

 Kolagen je druh proteinu, který je velmi důležitý pro budování tkání nejen kostí a chrupavek, ale také pro kůži, vlasy nebo trávicí systém. Dokážeme si jej laicky představit jako lepidlo, které pojí naše tělo dohromady.

Kyselina hyaluronová má, stejně jako kolagen, příznivý vliv na pohybový aparát, vzhled pleti, vlasů a nehtů. Je součástí synoviální tekutiny, která vyplňuje kloubní dutinu. Jejím hlavním úkolem je hladký pohyb kloubu a tlumit nárazy při pohybu.

Tvorba kyseliny hyaluronové a kolagenu

Obě tyto látky se přirozeně vyskytují v lidském těle a tělo si je dokonce dokáže vytvářet samo, avšak pouze za příznivých podmínek. Podmínkami jsou zdravý životní styl, dostatečný pohyb a vyvážená strava, dále pak je tvorba těchto důležitých látek pro pohyb ovlivňována věkem, s jehož přibýváním tvorba zpomaluje. Děje se tak od přibližně 25. roku života. Jestliže byste rádi pečovali o svoje klouby a pohybový aparát celkově, zaměřte se na pravidelné doplňování kolagenu a kyseliny hyaluronové díky doplňkům stravy.

Doplňky stravy s kolagenem a kyselinou hyaluronovou

Skvělou volbou pro udržení pohybového aparátu v dobré kondici je Woldohealth Kolagen s kyselinou hyaluronovou 500 g ve formě prášku. Obsahuje kolagen ve své hydrolyzované formě, která má výbornou rozpustnost, vstřebatelnost a je biologicky dobře dostupná. Neobsahuje žádná aditiva jako jsou lepek, sója, laktóza či sladidla.