- Reklama -

Kola už si nemusíte půjčovat, převezte si ty své pomocí nosiče

Author

Categories

Máte doma kola koupená, ale jakmile vyrazíte dál od domu, kola musíte nechat ležet v garáži nebo ve sklepě? Například tehdy, když jedete na hory nebo na letní dovolenou k moři. Nepůjčujte si kola, je to zbytečné a rozhodně ne nic levného. Není tedy nic jednoduššího, než si svá kola převézt tam, kam jen budete chtít. Ať už na hory, k moři či kamkoli jinam. Stačí si jen vybrat správný nosič, který vám bude vyhovovat. 

Takový, který vám bude vyhovovat

Začneme tedy nosiči na střechu auta. Ty jsou poměrně často vídány, ale pozor u těch lidí, kteří jsou menšího vzrůstu. Kola se musí umísťovat nad hlavu, což jistě nemusí být tak úplně vhodné pro dámy menšího vzrůstu. Na druhou stranu jsou nosiče levnější variantou. A co je nejlepší? Příčníky lze využít na více způsobů, nikoli pouze na kola. Při nákupu nosičů na střechu dbejte na materiál, z jakého jsou vyrobeny. Základem jsou tedy příčníky, ty se upevňují buď na hagusy – pokud je máte, nebo pod lem střechy. Na ně se následně umístí držáky pro kola. Zpět ale k materiálu. Existují příčníky z plastu, oceli a hliníku. Ty z plastu mají nízkou nosnost a uvezou zpravidla jedno kolo. 

Nosič kol na tažné zařízení

Druhým typem je nosič kol na tažné zařízení. Jak už sám název napovídá, k uchycení tohoto nosiče potřebujete tažné. Obecně se tyto nosiče upevňují jednoduše a bez problémů. To stejné platí i pro kola, která na nosič dáte. Co jistě oceníte, je, že nosič neovlivňuje jízdní vlastnosti ani spotřebu paliva. Jedinou nevýhodou je, že si budete muset pořídit třetí poznávací značku na nosič. Také myslete na to, že auto bude s nosičem o něco delší. 

Posledním typem jsou nosiče kol na páté dveře auta. S takovými nosiči opatrně, protože nesedí na všechna auta. Abyste si byli jisti, je dobré vybrat přesně modelu vašeho vozu. Toho docílíte tak, že najdete spolehlivý eshop či prodejnu a pomocí filtrování zjistíte, zda budou nosiče pro vůz vhodné či ne. 

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share