- Reklama -

Jak vybrat běžecký pás do bytu?

Author

Categories

O tom, že běhání představuje jednu z těch vůbec nejoblíbenějších sportovních aktivit, není potřeba se nějak sáhodlouze rozepisovat. Jeho největší výhodou je, že k němu prakticky nic nepotřebujete – stačí běžecká obuv, nějaké to sportovní oblečení a je to – můžete vyrazit někam ven, na dráhu, do lesa, nebo třeba na cyklostezku.

Na druhou stranu, ne vždycky jsou podmínky pro běhání zrovna ideální. Však to znáte – různé rozmary počasí jako je déšť, nebo sníh, zima, a komu by se potom chtělo ven? Navíc, ne všichni máme dostatek volného času, který bychom mohli věnovat sportování, ačkoliv bychom chtěli.

Jak to ale vyřešit? Co takhle si pořídit běžecký pás domů? Přemýšleli jste o tom někdy? Pokud ano, dost možná si lámete hlavu tím, jak vybrat ten správný, a sice podle jakých kritérií? To a mnohé další si povíme již na následujících řádcích.

Jak vybrat běžecký pás?

Jako u všeho jiného, i u běžeckých pásů je to tak, že existuje obrovské množství různých typů, konstrukcí, materiálů, ale i cenových relací. Pokud koketujete s myšlenkou, že byste si takový běžecký pás rádi pořídili, bude vás asi zajímat, podle čeho vybrat ten správný.

Takových kritérií je více. V první řadě je potřeba vědět, kolik místa ve svém bytě či domě můžete stroji obětovat, i když obětovat asi není úplně to správné slovo – koneckonců, děláte to sami pro sebe a své zdraví, takže řekněme spíše, jak velký prostor si pro běžecký pás můžete vyhradit.

Spousta lidí má pocit, že běžecký pás potřebuje spoustu místa, které ve svém bytě zkrátka nemá, ale nebojte – existují i běžecké pásy do paneláku, které zase až tak velké nároky nemají.

Jaké jsou typy?

Co se týče běžeckých pásů, existují v podstatě dva hlavní typy – motorový běžecký pás a magnetický, nebo chcete-li bezmotorový. V čem se liší? Motorové pásy disponují motorem, což dá rozum už podle názvu.

Obvykle se pak doporučují pro sortu lidí, kteří chtějí běhat pravidelně, nebo případně chodit, pakliže je vám to milejší. Výkon takového pásu se měří v koňských silách, přičemž je to obvykle na škále od jedné do šesti.

Bezmotorové běžecké pásy jsou v porovnání s motorovými podstatně levnější, což je samozřejmě dáno tím, že žádný motor nemají a každý musí stroj udržet v činnosti pomocí vlastní aktivity – vlastním pohybem.

Hodí se tedy pro každého, kdo si chce skutečně máknout. Třebaže tyto levné běžecké pásy nemají motor, určitě se nevyplatí je zatracovat. Koneckonců, protáhnou vás možná o to více. Ale mají i jiné devízy, o čemž už záhy.

A co dál? Rozměry!

Už jsme na to tak trochu narazili. Běžecké pásy vyžadují nějaké to místo, na což je potřeba být připraven. Myslete během výběru na to, že během běhu či chůze je nutné mít kolem sebe dostatek volného místa.

To vám zaručí nejenom lepší flexibilitu, ale hlavně si nebudete připadat stísnění a nebudete se neustále nervózně rozhlížet kolem sebe, abyste do ničeho nenarazili, nic na vás nespadlo, nebo abyste se o nic neuhodili.

Roli hraje také běžecká plocha takového pásu. Obecně se pak dá říct, že čím je plocha delší, tím lépe pro vás. Lépe se budete pohybovat a znovu – nebudete si připadat tak limitováni. Na druhou stranu ale spolknou o to více místa.

A Dobré je, že celá řada běžeckých pásů má nějaký mechanismus, díky kterému se dají snadněji uskladnit, abyste je nemuseli neustále přeskakovat, pakliže máte malý byt.

Obvykle to bývá ve formě koleček nebo nějakého sklopení, ale stejně tak existují i takové, které se dají zcela sklopit a založit třeba pod postel, nebo do skříně. Nedostatek místa vás tedy již limitovat nebude.

Jaký běžecký pás tedy pořídit domů?

A jaké běžecké pásy na doma jsou nejoblíbenější? Obvykle ty, které disponují dobrým odpružením, protože s i přiznejme, že třeba v panelácích je dost často všechno slyšet a nikdo nechce zbytečně lézt sousedům na nervy.

Řešením může být i pořízení podložky pro eliminaci hluku. Bezmotorový běžecký pás tyto problémy neřeší vůbec a pro použití v menších prostorech je tedy asi vhodnější. Je menší a tudíž skladnější, ale zároveň i levnější, což je něco, na co spousta z nás samozřejmě slyší.

Pokud ale přesto chcete spíše motorový běžecký pás, nemusíte se bát. Technologie se neustále posouvá dopředu, tudíž jsou stroje tišší než dříve a nepotřebují ani tolik místa na uskladnění, což už ostatně bylo řečeno.

Další kritéria záleží už hlavně na vašich preferencích, zda potřebujete třeba běžecký pás, který vám bude měřit všechny možné tělesné funkce, nebo si vystačíte pouze s měřením vzdálenosti, nebo úplně bez toho?

A co třeba bluetooth připojení? Nutno podotknout, že každá další vychytávka šroubuje ceny pásu nahoru. Velký výběr různých druhů pásů najdete přímo na stránkách českého výrobce – Lifefit.eu.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share