- Reklama -

Třídění dětského šatníku před příchodem jara

Author

Categories

Na teploměru to tak ještě úplně nevypadá a na horách pořád leží sníh, opravdu se ale už pomalu a jistě blíží jaro. Rodiče už sice tohle období bez nekonečného vrstvení oblečení vyhlížejí s nadšením, ale většina se také děsí opětovného třídění věcí. Ale nelekejte se, tento rok to bude rychlé a efektivní, když dodržíte naše rady.

Vše v jednom dni

Nerozházejte si všechny skříně, šuplíky, krabice a botníky, pokud si nejste jisti, že máte dostatek času, abyste protřídili všechno oblečení pro děti. Základem úspěchu je totiž rozhodně odhodlání stihnout celý proces v jednom dni, aby se nestalo, že budete celý týden nebo dokonce déle fungovat v nekonečných hromadách oblečení, které vás budou akorát stresovat.

Vyřazeného se zbavte okamžitě

Neudělejte tu chybu, že vytřízené věci odložíte do skříně nebo třeba na půdu s myšlenkou, že je brzy někomu dáte nebo někam odvezete. Vsaďte se, že na krabice zapomenete a budou vám zabírat místo ještě hodně dlouho. Naopak si je nechte pěkně na očích, aby vás ten pohled donutil něco s ním udělat co nejdříve.

Dokupte, co chybí

Okamžitě si pište seznam věcí, které chybí a je nutné je dokoupit. Klidně ještě hned večer usedněte k počítací, vyberte si e-shop s širokým sortimentem a dané věci hned objednejte. Velký výběr dětského oblečení naleznete například na e-shopu Olšákovi.cz.

Nemějte slitování nad nepoužívaným

Tohle doporučení si opakujte pořád dokola s každou jednou věcí, u níž si nejste jisti jejím opravdovým účelem. Pokud vaše dítě daný kousek nemělo minulou sezónu prakticky nikdy na sobě, rovnou jej bez dumání vyřaďte.

Zapojte děti

Může se zdát, že bez dětí je třízení a úklid snazší, ale opravdu stojí za to, když se zapojí. Proč? Můžete hned odzkoušet velikosti, vyslechnout si jejich názory na jednotlivé kousky a rovnou vyřadit ty, které jsou jim ze srdce protivné a způsobují jim akorát špatnou náladu.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share