- Reklama -

Jak poznat, že se kolagen z těla vytrácí?

Author

Categories

Kolagen je bílkovina, která tvoří zhruba třicet procent všech bílkovin v našem těle. Odborníky je velmi často označována za pomyslné lepidlo, které drží tělo pohromadě. Není tedy sporu ani pochyb o tom, že právě kolagen je pro tělo nepostradatelný a nadmíru důležitý. Po třicátém roce života bychom se proto měli snažit o to, abychom ho do těla dodávali sami. Je totiž pravdou, že kolagen se po třicátém roce života z našeho těla vytrácí a s ním se vytrácí i pružnost a elasticita pokožky. Ostatně s jeho odchodem přichází řada dalších zdravotních problémů.

V současné době se ví, že v těle se nachází více jak šestnáct různých typů kolagenu. Ty se dělí do několika typů podle toho, kde konkrétně v těle sídlí. Zatímco některý kolagen se koncentruje především v kůži, jiný v kostech, další ve vazech a šlachách, jiný zase v kloubech. 

Jelikož se kolagen nachází prakticky všude, je pochopitelné, že jeho vytrácení se začínáme reálně pociťovat. Co konkrétně se s naším tělem děje, když z těla mizí ve vodě nerozpustná bílkovina?

Začínají se objevovat vrásky

Pokud po třicátém roce života budete do těla doplňovat kolagen, budete efektivně bojovat proti vráskám. Právě vrásky jsou to, co je viditelné hned, když se z těla vytrácí kolagen. Jak již bylo zmíněno, když z těla mizí kolagen, mizí také pružnost a elasticita pokožky. A vráskám vzniká ta nejlepší půda pro jejich růst. 

Přichází bolesti kloubů

Kolagen je mimo jiné i na klouby. Když se z těla vytrácí, nahrazují ho bolesti kloubů, případně osteoartróza, která je způsobená opotřebovanou chrupavkou. Kolagen se mimo kloubů nachází i v chrupavkách, jak již bylo zmíněno, proto ani pánové, jež mají s klouby problémy mnohdy častěji než ženy, neměli na doplňování kolagenu zapomínat. 

Ochablé svaly a tuhé šlachy

Když se kolagen z těla vytrácí, nahrazují ho ochablé svaly a tuhé šlachy. Už bylo zmíněno, že se nachází i ve svalech a šlachách, tudíž se jeho nedostatek musí projevovat i zde. 

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share