Přemýšlíte nad tím, čím byste zpestřili interiér? Pořád si říkáte, že to doma není to “pravé ořechové”? Možná ve vašem příbytku chybí moderní záclony nebo garnýže. Bez záclon, závěsů a také garnýží je interiér opravdu velice smutný. Někteří by dokonce řekli, že interiér takto vypadá hodně divně. Možná však patříte k lidem, kteří se domnívají, že záclony a závěsy jenom přinesou do interiéru velký zmatek. Nemusíte však sázet na nejrůznější motivy a nejdivočejší vzory. Můžete si záclony či závěsy pořídit v zanedbatelných barvách, které nebudou nijak poutat pozornost. Už tak to bude změna, která vám vykouzlí úsměv na tváři. 

Není to jen o bílých řasených záclonách

Když se řekne slovo “záclony”, většina lidí si představí bílé řasené záclony – zkrátka tu starou známou klasiku, kterou najdeme u řady babiček nebo prababiček. Jenže dnes si lze se záclonami pohrát daleko kreativněji, nemusíte sázet na bílé řasené záclony, které tak dobře znáte. 

Pokud přesto chcete zůstat u bílých záclon, co si pořídit takové, které nebudou řasené, ale které budou mít podobu úzkých pruhů, respektive nitek? Tento typ záclon patří do kategorie “provázkový textil” a v posledních letech je velice oblíbený. 

Metrážové záclony jsou stále žádanější

Mezi jednotlivými typy záclon vynikají jedny, kterým se říká metrážové. Důvodem toho je fakt, že si je lze koupit přímo v rozměrech vašeho okna. Aktuálně se prodávají metrážové záclony jak šířkové, tak výškové. Při koupi vám je upraví, dokonce je mohou obšít po bocích nebo přišít k nim řasicí pásky, aby záclony na oknech vypadaly opravdu skvěle. 

Jaké záclony si pořídíte vy?

Jak již bylo nastíněno, dnes to není jenom o klasických řasených záclonách, které se tyčí v oknech našich babiček. Dnes je nabídka záclon a závěsů daleko pestřejší a atraktivnější. Ať už myslíme provázkové záclony nebo bílé voály, které evokují záclony a které mohou mít různou barvu.