- Reklama -

Dětské reflexní vesty – proč, kdy a jak je užívat?

Author

Categories

Reflexní vesty by měl v autě vozit každý řidič. To ale není jediná možnost, jak lze reflexní vestu používat. Mnozí vestu oblékají už i při běhu nebo jiných aktivitách poblíž vozovky. Dětskou reflexní vestu se vyplatí pořídit také dětem.

Víte, proč se vyplatí nosit reflexní vesty vám i vašim dětem a kdy a jak ji používat?

Kdy a proč nosit reflexní vesty?

Reflexní vesty se vyplatí dětem pořídit ve chvíli, kdy se s nimi chystáte vyrazit do silničního provozu. Používáním dětské reflexní vesty zajistíte, že budou děti na silnicích lépe vidět.

Za snížené viditelnosti

Samozřejmostí by mělo být oblékat dětem reflexní vestu za snížené viditelnosti, a to třeba i na cestu do školy a zpět. Sníženou viditelností totiž rozumíme i jiné situace než jen tmu, ale také:

  • mlhavé počasí
  • husté i mírné sněžení
  • svítání
  • hustý déšť

a další

Za snížené viditelnosti mají řidiči totiž horší podmínky pro sledování provozu. Obléct si tak vestu a být díky fluorescenčním barvám a reflexním prvkům vidět na stovky metrů je pro vás i vaše děti velké plus.

TIP: Kromě dětské reflexní vesty můžete děti vybavit samozřejmě i dalšími reflexními prvky. Vyrábí se například různé reflexní nažehlovačky, které lze umístit na školní batoh, reflexní klíčenky, pásky, kšandy a další.

Aktivity, při kterých nosit reflexní vestu

Aktivit, při kterých se vyplatí nosit reflexní vestu a vylepšit tak svou bezpečnost v dopravě, je spousty. Mezi aktivity, při kterých se reflexní vesta přímo nabízí k oblečení patří:

  • Jízda na kole nebo koloběžce, kolečkových bruslích
  • Běhání
  • Venčení psa
  • Procházky po městě i mimo něj
  • Hře na hřišti

a další

TIP: Víte jak naučit děti jezdit na kole?

Jak má vypadat dětská reflexní vesta?

Zatímco na reflexní vesty jakožto povinnou výbavu do automobilů se váže mnoho pravidel a norem ohledně toho, jak by správně vesta měla vypadat, pro dětské reflexní vesty tolik pravidel neplatí.

Důležité je, aby reflexní vesta pro děti plnila svůj účel a zajišťovala dobrou viditelnost i na několik stovek metrů. Vybírat můžete z nejrůznějších fluorescenčních barev jako je žlutá, zelená, oranžová nebo růžová. Zároveň by neměly chybět reflexní pruhy.

Pro malé děti ve věku do 4 let se vyrábí reflexní vesty, které můžete přetáhnout přes hlavu a nemusíte se tak trápit s žádným zapínáním. Děti starší si už mohou vybrat, jestli chtějí vestu bez zapínání, nebo jestli upřednostní reflexní oděv na suchý zip nebo s klasickým zipem.

U dětí jsou také velmi oblíbené reflexní vesty s potiskem. Můžete si většinou vybrat z různých motivů nebo si nechat udělat vestu na přání.

Jak naučit děti nosit reflexní vestu?

Děti mívají své nálady. A tak někdy může být oříšek děti donutit reflexní vestu nosit. Je to ale velmi důležité trénovat. Navíc ve chvíli, kdy dítě nastoupí do mateřské školy, s reflexní vestou se bude muset tak jako tak seznámit. Školky v nich totiž téměř denně vyráží na procházky po městě.

Jak tedy naučit dítě nosit reflexní vestu? Vyplatí se začít už odmalička.

Vestu nosíš ty i já

Děti se v prvních letech života učí hodně nápodobou. Co dělá rodič, chtějí dělat taky. A tak není jednodušší způsob učení, než být dítěti zrcadlem a dělat to, co po něm chcete.

Když budete reflexní vestu nosit v deštivém počasí vy, pravděpodobně ji vaše dítě s radostí obleče taky.

Pomůže vesta s potiskem

Pomoci může také vesta s potiskem. Které dítě by chtělo nosit obyčejnou vestu? Nechte ho si vybrat z různých potisků.

A pokud si nevybere z nabízených vzorů? Nevadí! Můžete obyčejnou reflexní vestu vylepšit například pomocí nažehlovacích reflexních obrázků, pak děti vestu nosí o něco radši.

Shrnutí

Reflexní vesty pro děti jsou důležitým prvkem z hlediska bezpečnosti. Využít se dají nejen při procházkách po městě nebo ranních cestách do školy. Vesta se hodí i při učení se jízdě na kole nebo skotačení v parku.

Proč? Jednoduše proto, že reflexní prvky umístěné na vestě umožňují řidičům vidět chodce už na několik stovek metrů – to normální oblečení nedokáže. Můžete tak zvyšovat bezpečnost vašich dětí na silnicích.

Aby vaše děti nosily reflexní vestu rádi, je však potřeba proto něco udělat. Nechte je si například vestu vybrat a buďte jim vzorem v jejím nošení.

Alena Mrvíková, PoctiveSEO.cz

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share