- Reklama -

Aloe vera jako zajímavá květina i lékárnička

Author

Categories

Aloe vera není typickou českou květinou, není sice úplně jasné, odkud tato rostlina pochází, ale zcela jistě to byly nějaké tropické země. Přestože Aloe je vzniklé na jiné klimatické podmínky, lze ho pěstovat i u nás a pokud máte tuto možnost, je dobré ji využít, protože aloe vera je nejen zajímavé, ale má i léčivé účinky.  

Roste i u nás  

Vzhledem k tomu, že Aloe vera je zajímavou květinou a lékárničkou zároveň, není divu, že si ji vysazujeme na zahrádce. Pokud chcete, aby vám Aloe rostlo, je dobré ho umístit do květináče, protože venku může být jen, pokud je opravdu teplo, jinak byste ho měli mít uvnitř domu. Kromě toho Aloe vera potřebuje hodně sluníčka, takže když najdete nějaké místo, kde dopadá sluníčko témě po celý den, udělte dobře, ovšem i tak nebude mít Aloe stejné léčebné účinky, jako když roste ve svém přirozeném prostředí. Co se týče o údržby, je poměrně snadná, protože zalévat byste měli opravdu málo, udává se co čtrnáct dní a nic nepřehánět.  

Není jen jedno Aloe vera 

Aloe vera může mít hned několik podob, protože existuje hodně druhů. Je taková, která se nejvíce podobá pravé, jsou i stromkové nebo kvetoucí, ale samozřejmě, že jiný druh Aloe nemůže mít stejné účinky, jako ta pravá. Dokonce existuje i Skalní růže, což je naše rostlina, která je úplně nenáročná, ale má velmi podobné hojivé účinky, jako Aloe vera. Jestliže byste chtěli mít Aloe vera jako zajímavou květinu a lékárničku zároveň, ale nechcete o květinu příliš pečovat, zejména co se týče schovávání před chladem a podobně, pak byste si měli pořídit právě Skalní růži, jsou si totiž podobné i ve vzhledu. 

Jedno už mám a chci další  

Většina lidí, co už si pořídí jednu květinu Aloe vera, tak má chuť je rozmnožit, protože se pro tuto květinu nadchnou. Rozmnožení není nic složitého a lze to dvěma způsoby. Prvním je pomocí odnoží, které rostou u rostliny, jakmile má odnož více, než čtyři lístky, můžete ji nasadit do samostatného květináče a tím získáte novou rostlinu. Další způsob je, že odstřihnete list, necháte ho den zaschnout, pak ho namočíte a můžete nasadit do květináče a z listu se vám rozroste nová květina.  

Jak získám léčivo z Aloe vera? 

Celé léčebné účinky jsou uschované v gelu uvnitř listů rostliny. Pokud budete chtít gel použít, měli byste najít nějaký masivnější list, protože ten by měl mít v sobě více gelu. Odřežete spodní kůži a tím odkryjete gel. Mnoho lidí dělá tu chybu, že gel už použijí přímo z listu, ovšem kůže listu obsahuje alergeny a pokud budete gel nanášet na tělo přímo z listu, může se kůže dotknout pokožky a vy si ještě můžete přihoršit, proto je dobré gel vybrat lžíci, jde to poměrně snadno a je to bezpečnější, než použití přímo z listu. 

S čím nám vlastně pomůže? 

Opravdové Aloe vera má mnohem více léčebných účinků, u nás se Aloe používá především na kožní onemocnění anebo i když se odřete nebo se na kůži vytvoří cokoliv, co by na ní neměli být, jako jsou různé ekzémy, kuří oka, spáleniny a podobně.  Klidně můžete využít Aloe i vnitřně, protože lze z něj vyrobit chladivý nápoj, který vám může pomoci při chřipce a podobně. 

Aloe vera je nejen krásná, ale i léčivá rostlina, tak si ji zkuste doma vypěstovat.  

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share