Máte pocit, že letošní rok je natolik zvláštní, že snad ani Vánoce nebudou? Už z tohoto důvodu byste měli některý víkend vzít rodinu a vyjet na parádní výlet za hranice. Cestování totiž není pandemií koronaviru omezeno, stačí si vhodně zvolit destinace a užít si předvánoční atmosféru. Brány adventních trhů se otevírají návštěvníkům v německých Drážďanech, chorvatském Záhřebu i francouzském Štrasburku. Kam vyjedete ochutnat nejlepší vánoční delikatesy a nasát tu správnou vánoční atmosféru?

Drážďany v tradičním duchu

Saské Drážďany deklarují konání vánočních trhů s omezeným počtem stánků, ale konat by se mělo tradiční roztáčení velké vánoční krušnohorské pyramidy jako každý rok. Stejně tak by mělo dojít na štolovou slavnost druhou adventní sobotu, o den později by pak měly být otevřené obchody od 12 do 18 hodin během tradiční nákupní neděle. Saská metropole je nadto hned za hranicemi, během jednodenního výletu si tak stačí jen zajistit pojištění na cestu do zahraničí.

Vánoční temperament v Záhřebu

Do Chorvatska jen v létě? Ale kdeže, Záhřeb láká na adventní návštěvu a má k tomu patřičný důvod. Vánoční trhy v Záhřebu patří totiž mezi nejkrásnější v Evropě, jsou pověstné kulturními zážitky i gastronomickými delikatesami. Záhřeb se v adventním čase promění v magické místo, které připomíná pohádku a zahalí se do množství světel, světýlek a světelných instalací. Do Chorvatska se Češi nemusí prokazovat testem na koronavirus ani projít karanténou, postačí vyplnit formulář o místě pobytu.

Štrasburk láká na jedinečnost a kouzlo Vánoc

Ve Štrasburku mají vánoční trhy více než 500letou tradici, byla by škoda neobjevit kouzlo Vánoc v této alsaské metropoli a nasát tu správnou atmosféru v historickém centru, které vyzdobí desítky tisíc světel a instalací. Nejznámější trh se nachází na Christkindelsmärik a každoročně je tahákem pro místní i zahraniční návštěvníky. Samozřejmě letos bude vše za dodržení mimořádných opatření, postačí si tak zajistit pouze cestovní pojištění a koronavirus vás neohrozí, protože o vás bude postaráno i při případném onemocnění.