- Reklama -

Zvolte triko z BIO bavlny: šetrné k přírodě i pokožce

Author

Categories

Na dotek příjemnápružnáodolnáhypoalergenníekologická, … To jsou jen některé z mnoha příznivých vlastností, které BIO bavlna přináší. Proč chtít triko z BIO bavlny a v čem je jiné než to klasické? 

Šetrné kživotnímu prostředí 

Organická neboli BIO bavlna představuje návrat k bezpečným a udržitelnějším postupům pěstování a zpracování bavlněné suroviny.   

BIO bavlna roste v „živé půdě“ a musí být pěstována bez použití jakékoliv chemie po dobunejméně 3 let. Taková půda využívá střídání pěstování plodin a je obohacována přírodním kompostem a jinými organickými materiály bez použití pesticidů a chemických hnojiv.  Následně musí být bavlna zpracována v souladu s mezinárodními normami pro ekologickou produkci. K regulaci škůdců a plevelů je použita mechanická kultivace a biologické prostředky.Sleduje se i obal. Celý proces je tak šetrný k životními prostředí. A navíc, i k našemu tělu a zdraví. 

Proč zvolit výrobky zBIO bavlny? 

BIO bavlna se sbírá ručně a celý proces výroby je pečlivě sledován: od pěstování, zpracování, výrobu, šití, až po prodej. Díky tomu známe celý její „rodokmen“. Jedná se o vůbec nejčistší verzi bavlny na světě. Celkový podíl produkce BIO bavlny je stále méně než 1 %. O to více však můžeme sledovat její každoroční nárůst a růst zájmu ze strany zákazníků.  

V nabídce najdete trika s dlouhým i krátkým rukávem a polokošile s obsahem organické bavlny.  

Nejčastěji po nich sáhne zákazník, který si chce dopřát pohodlí a zároveň podporuje ekologický přístup k přírodě.  Jsou symbolem zdravého a pohodlného nošení.

Přinášíme vám možnost nosit tričko a další produkty bez starosti o svou ekologickou stopu na této planetě. 

Výhody oblečení FERATT zBIO bavlny 

BIO bavlna je antialergenní. Při zpracování BIO bavlny se nepoužívají formaldehydy, toxická bělidla, těžké kovy, ani aromatická rozpouštědla. Vaše pokožka v oblečení z BIO bavlny pak nepřijde do styku s chemickými látkami, což ocení především alergici a lidé s citlivou či atopickou kůží. Můžete pak ocenit, že voní “čistěji a přírodněji”.

BIO bavlna si zachovává přirozenou měkkost a hebkost. Navíc dokáže nasát velké procento vlhkosti. Schopnost absorbovat vlhkost je natolik dobrá, že z okolního prostředí může přijmout až 25 % vody, a přitom stále nebude vlhká na omak. To oceníte především v letních, horkých dnech a za slunečného počasí. 

Trika a polokošile FERATT jsme pozdvihli ještě na vyšší úroveň. Jsou ušity z inovativní směsi přírodních materiálů – organické bavlny a modalu, ke kterým je přidán elastan pro dosažení pružnosti a pohodlí. Vytváří tak ideální souhru materiálů, kterou ocení zejména muži, kteří hledají kvalitní a univerzální kousek do svého šatníku. Tato trika mají opravdu skvělé vlastnosti: jsou snadná na údržbu, nemačkají se, nesráží a perfektně drží tvar. A podobně jako běžná bavlněná trička, jsou velmi hladká, příjemná na pokožku, lehká, vzdušná a dobře odvádí pot.  

Je pravdou, že vyšší náklady na pěstování, výrobu a proces certifikace se promítne do vyšších nákladů a vyšší ceny. Je to však jedinou „nevýhodou“, kterou tato řada materiálů s sebou přináší. I přesto se nám podařilo rozšířit naši nabídku o finančně dostupné kousky z tohoto prvotřídního vlákna. 

Pokud se rozhodnete pro oblečení zBIO bavlny, přispíváte ke zvýšení její produkce a tím i ke zlepšení životního prostředí u nás i ve světě. 

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share