Pěstěný vzhled tvoří jen zlomek z důvodu, proč jít s mužem či ženou na další schůzku. Láska je totiž hotová alchymie a slušivé šaty a pěkný make-up prostě nejsou všechno. Existuje ale několik triků, jak zvýšit svůj sey-appeal i bez noh až do nebe.

Snažíte se zvýšit svou přitažlivost a upoutat pozornost snad toho pravého? Poznejte zákony atraktivity a vyzkoušejte několik našich jednoduchých triků, jak být přitažlivější.

Teorie přitažlivosti

Že se protějšky přitahují? To je asi ta nejznámější teorie o tom, jak lidé hledají vztahy. A při hlubším zamyšlení nemůžeme nic jiného než souhlasit. Člověk totiž u svého protějšku hledá takové charakteristiky, které jemu samotnému schází.

Na druhou stranu ale všichni známe pořekadlo “vrána k vráně sedá.” Tato teorie se opírá o to, že věnujeme srdce těm, kteří nám připomínají sama sebe. I s tímto tvrzením nelze nesouhlasit. Protože vztahy, v nichž partneři sdílejí společné hodnoty, zájmy, tradice, profese, ale i další osobnostní charakteristiky, mají mnohem větší šanci vydržet. Může to být i tím, že shoda minimalizuje konflikty.

Máme tu tedy dva velké protipóly hledání vztahů. A kdo hledá recept na úspěch, měl by jej hledat v kompromisu. Lidé v harmonickém vztahu by si tedy měli být do jisté míry podobní, ale zároveň i odlišní. Ale pravdou zůstává, že srdci nelze poručit a láska si jednoduše nevybírá.

6 tipů jak zvýšit svou atraktivitu

Od fyzického vzhledu k sebejistotě

Rozhodně nezastáváme názor, že krása je ve vztahu to nejdůležitější. Podstatné je ale to, k čemu fyzický vzhled vede.

Abyste dokázali člověka zaujmout a být něčím zajímavý, měli byste vystupovat sebevědomě. Sebevědomí je totiž neskutečně sexy. Ale aby člověk vypadal sebevědomě, musí si být sám sebou opravdu jistý.

Sebevědomí je možné získat mimo jiné i péčí o sebe sama. Určitě všichni znáte ten skvělý pocit, když si stoupnete před zrcadlo a řeknete sama sobě, že dneska vypadáte fakt dobře. A je jedno jaká je vaše postava – štíhlá, kyprá, malá, velká, sportovní – vše stojí na tom, jak se sami cítíte.

TIP: Jak se dostat do formy a vypadat dobře.

Smysl pro humor

Smysl pro humor bývá často vyzdvihován spíše u mužů než u žen. Koluje přemíra názorů, že přílišné vtipkování připraví ženu o šance. Naopak vtipný muž je jako magnet.

Faktem ale je, že smysl pro humor dělá člověka, jakéhokoliv pohlaví, společenštějším a inteligentnějším. Všeho ale s mírou. Nikdo nestojí o neustálé vtipkování na konto všech okolo, včetně vašeho partnera.

Co ale platí pro obě pohlaví, když už nějaký vtip zazněl a vy ho nepochopíte, vaše šance na úspěšné rande se snižují.

Tělo řekne víc, než byste tušili

Experiment Boba Fennise a Marielle Stelové z roku 2011 se zabýval řečí těla na první schůzce. Výsledkem bylo, že úspěch sklidila drobná gesta a naklánění hlavou. Co se postoje týče, nikdy nekřižte ruce přes sebe. S překříženýma rukama budete působit uzavřeně a odměřeně. Naopak s otevřenou, fyzicky přívětivou pozicí vyšlete partnerovi signál, že stojíte za to.

Pokud budete myslet na tyto zdánlivé maličkosti, váš protějšek se uvolní a vaše přítomnost mu bude příjemná.

TIP: Znáte tato fakta a mýty o hubnutí do plavek?

Všímavost a naslouchání

Už vám někdo někdy řekl, že na první schůzce musíte být tajemní a tak trošku si udržovat odstup? Tak na to rychle zapomeňte. Pokud z vás bude cítit nezájem, nebudete sdílní nebo nebudete věnovat pozornost svému partnerovi, moc bodů pravděpodobně neposbíráte.

Vědecké studie dokazují, že jedinci, kteří si zapamatují sebemenší detail, jako je barva očí, oblečení, preference vína nebo nemoc babičky, jsou velmi atraktivní.

Kouzlo vůně a hlasu

Psychologové z Vratislavské univerzity přišli s zjištěním, že lidská esence, nikoliv průmyslově vyrobené parfémy, je důležitým ukazatelem přitažlivosti. Někoho možná překvapí, že přirozená vůně ženy je indikátorem plodnosti a vůně muže zase úroveň dominance.

Podobné je to i s hloubkou a tónem lidského hlasu. Ten o dotyčném prozradí, zda se jedná o týmového hráče. Když už jsme u té mluvy, dojem a příjemný pocit také navodí pomalá řeč. Není kam spěchat, nemusíte říct všechny vaše myšlenky na jeden nádech.

Být sama sebou

Ať už se snažíte vypadat atraktivně sebevíc, věnujete přípravě hodiny a hodiny času, vztah se ze schůzky nikdy nestane, nebo hodně rychle ztroskotá, pokud nebudete upřímní a nebudete sami sebou.

Mít neustále nasazenou masku je velmi únavné a až se jednoho dne rozhodnete ji sundat, může se stát, že partner miloval právě vaši masku a skutečné já už pro něj není to, co hledal. Nesnažte se sebevíc zalíbit, tam venku je vždycky někdo, kdo hledá právě vás přesně takovou/takového, jací jste.

Závěr

Na každou schůzku je dobré se připravit. Jestliže přijdete na schůzku rovnou z práce v montérkách nebo od plotny v upatlaných teplákách, je možné, že velký dojem neuděláte.

Oblečte si tedy pěkné šaty, vezměte si elegantní dámské hodinky a vytvořte si z vlasů hezký účes. Nezapomeňte ale i na to ostatní – od sebejistoty, až po upřímnost a otevřenost.

Klára Kohoutová, PoctiveSEO.cz