- Reklama -

Zbavte se nevzhledných žmolků na oblečení!

Author

Categories

Nic nezkazí den tak, jako zjištění, že outfit, který si chcete obléknout, je samý žmolek. Nic však není ztraceno ani v případě, že zrovna nemáte po ruce lepicí váleček. Existuje totiž spousta možností, jak se žmolků zbavit nebo jim dokonce předejít. 

Nevzhledné žmolky se tvoří nejčastěji na svetrech, ale najít je můžete i na dalších materiálech. Máme pro vás několik tipů a triků, jak se žmolků nejen rychle zbavit, ale také předcházet jejich tvoření.

Ubrousky do sušičky

Jako pomoc proti žmolkům fungují ubrousky do sušičky. Možná to zní trochu netradičně, ale opravdu tato metoda funguje. Ubrousky do sušičky odstraňují elektrický náboj, který vzniká na prádle při sušení. Díky tomu mají i schopnost odstranit žmolky. Stačí, když budete povrch oblečení třít jedním ubrouskem a žmolky za chvilku zmizí.

Lepicí páska

Pokud potřebujete rychle vyrazit z domova a najdete na saku nebo mikině žmolky, nemusíte se jít převléct. Stačí si na odstranění žmolků použít lepicí pásku. Přitlačte na oblečení lepicí stranu pásky a opakujte, dokud nebude vše jako nové.

Perte naruby

Už při praní můžete předejít tvorbě žmolků. Asi každý z nás má v šatníku nějaký oblíbený kousek, na kterém se žmolky tvoří pořád. Když však budete oblečení prát naruby, uvidíte, že žmolků značně ubyde. 

Kromě toho můžete také takové oblečení poslat do čistírny, kde si vědí rady i s problematičtějšími kousky. Jejich trik je v tom, že udržují pračky v naprosté čistotě, takže v nich neulpívají žmolky z vlny, které se následně zachytávají na další materiály. 

Že se vám nechce běhat s každým svetrem do čistírny? Ani nemusíte, stačí zajít na web Cleany.cz a ve formuláři vybrat, co potřebujete vyprat. Oblečení u vás vyzvedne kurýr, který vám čisté oblečení přiveze zpět.

Destilovaný bílý ocet

Destilovaný bílý ocet běžně koupíte v obchodě. Kromě toho, že je skvělý v kuchyni, je perfektní i na odstraňování žmolků. Přidejte šálek do praní během posledního cyklu máchání a žmolky ze svetrů i ručníků budou jako zázrakem pryč.

Využijte pemzu

Možná tomu nebudete věřit, ale pemzu lze v koupelně použít i jinak než k vyhlazení pokožky na chodidlech. Až se vám příště dostane do ruky svetr posetý žmolky, zkuste ho třít pemzou, dokud se nezbavíte všech kuliček.

Houbička na nádobí

Možná vás nenapadlo, že stejný povrch, kterým se zbavujete připáleného jídla z hrnců, stejně dobře funguje k odstraňování chloupků a žmolků z oblečení. Stačí houbičku namočit do vody a oblečení s ní drhnout obdobně jako nádobí. 

K odstranění žmolků můžete použít i celou řadu dalších postupů, nebo si pořídit odžmolkovač. Díky tomuto stroječku se žmolků zbavíte rychle a především bezpečně. Žmolky nejsou nejhorším problémem, který vaše oblečení může potkat. Nicméně oblečení bez nich zkrátka vypadá lépe.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share