Děčín je poměrně malým městem, které je schované v severním výběžku České republiky. Konkrétně je Děčín umístěný někde na půl cesty mezi Ústím nad Labem a dalším krajským městem, Libercem. Ačkoliv je ale malým městem, tak je zároveň malebnou lokalitou zasazenou v horách s pohledným zámečkem, která z něj dělá zároveň i turistickou lokalitu.

To se pochopitelně odráží také na pracovních nabídkách, které jsou v Děčíně k dispozici. Víte, ale jaké pracovní pozice jsou nejčastěji v Děčíně vyhledávané? O tom si napíšeme v rámci dnešního článku!

Práce v ubytování a pohostinství

Nejen proto, že je Děčín poměrně dost častým turistickým cílem, ale také kvůli celorepublikovému nedostatku, je pochopitelně na prvních místech práce v ubytování a pohostinství. Spoustu práce Děčín nabídl především v oblastech pohostinství. Do něj se počítají víceméně všichni, kteří se aktivně podílejí na chodu restaurací od kuchařů, přes obsluhu až po management a pomocníky.

Časté nabídky práce Děčín ale poskytnul i těm, kteří pracují vyloženě v ubytování. V tomto případě se bavíme především o pracovních, kteří se starají o chod ubytoven či hotelů. Přednostně jsou přitom vyhledávány schopné pokojské nebo údržbáři, kteří se dokáží individuálně postarat o kvalitní běh objektu.

Ekonomie a management

Většina lidí by na pomyslné třetí příčce očekávala řemeslníky, ale k překvapení to tak rozhodně není. Zcela naopak jde o obor, který řemeslný rozhodně není. Spoustu práce v Děčíně našli lidé, kteří pracují v oblasti podnikového managementu, nebo v různých ekonomických okruzích. Mnohé společnosti nejen že hledají nové ekonomické pracovníky, ale dokonce i preferují i zbudování nových pozic, namísto spoléhání na externí pracovníky na živnostenském listě. Právě tento postup totiž byl vždy preferovaný.