- Reklama -

Víte jak si správně vybrat podprsenku na jakoukoliv příležitost?

Author

Categories

Něco jako univerzální podprsenka, kterou byste mohla nosit do práce, na doma, na ples i na sport, neexistuje. Je tedy jasné, že v ženském šatníku by se mělo nacházet více kousků kvalitních a hlavně dobře padnoucích podprsenek, které lichotí vašemu dekoltu.

Víte jak si ale správně vybrat podprsenku pro jakoukoliv příležitost?

Jak vybrat správnou velikost podprsenky?

Tím úplně základním parametrem, který je potřeba hlídat při výběru podprsenky pro jakoukoliv příležitost je bezesporu její správná velikost.

Jen díky správné velikosti docílíte toho, že se budete cítit ve spodním prádle pohodlně a dobře. Podprsenka by nikde neměla škrtit, zařezávat se nebo vám naopak odstávat. Jak ale zjistit správnou velikost?

Jediné, co k zjištění správné velikosti vašeho poprsí budete potřebovat je krejčovský metr a pár minut času.

Obvod podprsenky

Jako první zjistěte obvod, který se měří těsně pod prsy bez oblečení. Právě obvod zajišťuje, že vaše prsa budou držet na svém místě. Proto není od věci si při výběru podprsenky o pár cm ubrat oproti hodnotě, kterou jste naměřila.

Nebojte se, spodní prádlo se časem vytahuje, stejně jako jiné kusy oblečení, a tak pravděpodobně nehrozí, že by vás spodní prádlo v takovém případě škrtilo.

Velikost košíčků

Následně proveďte i druhé měření za pomoci krejčovského metru, tentokrát měřte ve výšce prsou, přes bradavky. Tady naopak žádné cm neubírejte ani nepřidávejte.

Správnou velikost košíčků potom zjistíte odečtením naměřených hodnot. Dostanete se tak na rozdíl mezi obvody. Podle rozdílu mezi obvody se dostanete na velikost košíčků:

  • Rozdíl 10-12 cm znamená košíčky velikosti A
  • Rozdíl 13-15 cm znamená košíčky velikosti B
  • Rozdíl 16-18 cm znamená košíčky velikosti C
  • Rozdíl 19-21 cm znamená košíčky velikosti D
  • Rozdíl 22-24 cm znamená košíčky velikosti E
  • Rozdíl 25-27 cm znamená košíčky velikosti F

a tak dále

Podprsenka na každodenní nošení

Podprsenka na každodenní nošení by měla být samozřejmě pohodlná, záleží ovšem na vás, vašich preferencích a také na tom, z jakých aktivit se váš každodenní život skládá a jaké činnosti během dne vykonáváte.

V šatníku žádné ženy by ale neměla chybět hladká, bezešvá podprsenka, na kterou můžete obléct jakékoli tričko, šaty či obepnutý top a přesto působí nenápadně. Snažte se dbát na to, aby podprsenka nebyla pod vaším oblečením vidět.

Pro každodenní nošení se také mohou hodit krajkové podprsenky, zvlášť ženy s malým poprsím mohou zvolit krajkové podprsenky typu bralette, které naopak mohou díky své elegantnosti a kráse z tílek a volných triček vykukovat a dávat se na odiv.

Inspirace: Víte jak si vybrat vhodnou podprsenku do práce?

Domácí prostředí by se mělo vyznačovat také pohodlím. Mnoho žen v domácím prostředí odhazuje dokonce podprsenku někam do kouta a funguje bez ní. Další variantou mohou být podprsenky bez kostic, které při správném výběru velikosti netlačí pod prsy.

Podprsenek pro každodenní nošení byste měly mít doma více než jednu, minimálně tři základní barvy – bílou, černou a tělovou.

Podprsenka pro sportovní aktivity

V šuplíku by každá žena měla mít také sportovní podprsenku. Při jakémkoli pohybu je totiž důležité mít prsa pevně podepřená, aby nebolela. Vybírejte proto takové sportovní podprsenky, které prsa přimknou k tělu.

Existují sportovní podprsenky kompresní, kdy prsa drží pevná pružná látka a neobsahují košíčky. Dalším typem jsou sportovní podprsenky košíčkové či kombinace obou předchozích typů.

V případě sportovních podprsenek dbejte také na materiál, který by měl být funkční.

Podprsenka pro romantické chvilky

Pokud žijete s partnerem, jistě ho můžete potěšit vkusným, krásným a sexy spodním prádlem. Nemusíte pořizovat sexy kostýmky, košilky a sety, svůj účel splní i krásná podprsenka.

V případě luxusnějších kousků se vyplatí zvlášť se zaměřit na získávání informací o tom, jak prát spodní prádlo, aby se nová podprsenka pár nešetrnými praními nezničila.

I u této podprsenky je důležité, aby skvěle padla, byla pohodlná a hlavně, aby byla svůdná. Vybírat můžete například z krajkových podprsenek různých barev a střihů, ale také můžete sáhnout po atypických podprsenkách se zdobením například v podobě různých šňůrek.

Podprsenka na večírky a slavnostní události

Vybíráte podprsenku pro různé večírky, akce a slavnostní události? To jsou okamžiky, kdy ženy obvykle oblékají různé šaty. Velmi často jsou v poslední době k vidění šaty s atypickými ramínky, v takovém případě je potřeba sáhnout i po atypických podprsenkách.

Řešením v mnoha případech mohou být podprsenky bez ramínek, na jedno ramínko nebo s jejich různým atypickým řešením.

V případě, že na společenskou akci oblékáte upnuté šaty, myslete také na to, že podprsenka by měla být také hladká, aby se zbytečně nerýsovala pod šaty.

TIP: Na společenské akci je třeba nejen cítit se dobře ve spodním prádle, ale také dobře vypadat na venek. Věděli jste, že hodinky mohou být vkusným doplňkem pro elegantní ženu?

Shrnutí

Ať už máte v šatníku podprsenek 5 nebo 20, všechny tyto podprsenky by měly splňovat několik kritérií. Měly by vám dobře sedět, měly by vypadat dobře a plnit svou funkci. Neexistuje jedna univerzální podprsenka, kterou můžete obléct při všech situacích.

A jaké podprsenky by tedy měly v šatníku každé ženy být? Chybět by nemělo několik hladkých, bezešvých podprsenek, s kosticemi i bez, alespoň v základních barvách jako je černá, bílá a tělová.

Dále by neměla chybět nějaká opravdu krásná, například krajková podprsenka, kterou můžete zpříjemnit večerní chvíle s vaším partnerem. Své místo v šatníku mají také sportovní podprsenky a atypické podprsenky s různým řešením ramínek.

Alena Mrvíková, PoctiveSEO.cz

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share