Chcete si vytvořit něco originálního, co nemá nikdo jiný? Jako nástroj vaší kreativity může dobře posloužit termolis. Toto zařízení je všestranným kouzelníkem, který dokáže proměnit vaše představy v realitu díky schopnosti vytvářet potisky na různé předměty. Mohou to být potisky na plochu, jako třeba textilie, ale také to mohou být trojrozměrné objekty, jako třeba hrníčky. Záleží na tom, na co chcete potisky vytvářet a jaký lis tedy zvolíte.

Univerzální využitelnost na potisky všeho druhu

Pokud budete chtít realizovat potisk na textil, tedy na plochý předmět, tak tyto termotransferové lisy jsou vybaveny topnou deskou, která zajistí rovnoměrné rozložení teploty při potisku na předmět. Komfortní lis na textil obstará většinu práce za vás, vy si hlavně musíte vyrobit vlastní grafickou předlohu, přesně dle svých představ. K tomu lze využít libovolný grafický program. Pokud se na tvorbu vlastní předlohy necítíte, na internetu dnes najdete nejrůznější tvorbu. Snadno si tak potisknete:

  • Trička nebo jiné oblečení
  • Jiné plošné předměty

Není to ale pouze potisk plochy, ale existují také lisy, které zvládají trojrozměrné předměty, což mohou být třeba hrníčky, ale klidně i talíře, kryty na mobil a jiné. Vždy je na takovém lisu hlavně potřeba správně nastavit teplotu tak, aby nepoškodila materiál potiskovaného předmětu.

Pro vlastní potěšení i pro byznys

Potiskované předměty lze využít různým způsobem. Můžete je používat pro vlastní potěšení sebe či okolí, nebo je můžete použít také komerčně. Pokud si třeba koupíte termolis na hrnky, tak můžete originální hrníček někomu darovat, ale také jej můžete využít jako reklamní předmět nebo pokud jde o vaši vlastní tvorbu, tak je třeba rovnou prodávat. Možností je mnoho a fantazii se meze nekladou. Termolisy jsou dnes cenově dostupnější než kdy dříve a pořídit si je může prakticky každý.