- Reklama -

Podzimní dovolená v zahraničí: nezapomeňte ani na covid pojištění

Author

Categories

Podzimní měsíce zdaleka nejsou jen poprázdninovým čekáním na Vánoce doma v teple pod peřinou. Počasí v našich končinách sice v tomto období mnohdy skutečně vybízí spíše k polehávání a lenošení, přesto jsou některé cestovatelské destinace na podzim možná ještě krásnější a lákavější než po zbytek roku. Co si třeba prodloužit léto a vyrazit k moři, nebo si užít tradiční vánoční trhy v některé z evropských metropolí? S vhodným cestovním pojištěním se přitom nemusíte obávat ani nečekaných podzimních viróz.

Podzimní cesty za hranice

Statistiky tuzemských cestovních kanceláří optimisticky naznačují, že Češi letos na podzim plánují cestovat dokonce ještě více než v předcovidovém období. Ať už se ale rozhodnete pro zájezd s cestovní kanceláří, nebo vyrazíte na vlastní pěst, měli byste s sebou přibalit cestovní pojištění, aby vaše podzimní výlety nezkalila mlha nečekaných událostí.

Pojištění lze přitom u pojišťoven sjednat jak krátkodobě, pouze na dobu konkrétní cesty do zahraničí, tak v celoroční variantě, která se vyplatí zejména tehdy, pokud plánujete vycestovat do zahraničí během roku vícekrát. Roční pojištění sjednané na podzim vám tak pokryje jak pobyt na horách o jarních prázdninách, tak letní pobyt u moře v příštím roce.

Při sjednávání pojištění věnujte pozornost především rozsahu a výši pojistného plnění. Samozřejmostí by mělo být pokrytí léčebných výloh v zahraničí, a to nejlépe včetně zubního ošetření. Při cestách do horských oblastí je pak dobré si také pohlídat, zda základní pojištění zahrnuje například i zásah horské služby.

Myslet na všechno?

Záleží přirozeně na tom, jaký typ podzimní dovolené zvolíte. Podle toho je dobré zohlednit případné doplňkové služby:

• Pokud máte v plánu odpočívat aktivněji a provozovat náročnější sportovní aktivity – jako surfování, potápění, lyžování – neměli byste zapomenout na připojištění aktivních sportů, neboť klasické cestovko tyto oblíbené činnosti obvykle nekryje.

• Rozhodnete-li se na podzimní dovolenou vyrazit vlastním vozem, mohla by se vám hodit asistenční služba HOLIDAY od Kooperativy, s níž k jednorázovému cestovnímu pojištění získáte non-stop pomocníka pro případ nečekané události či nehody na cestě; pojišťovna vám v případě potřeby zajistí nouzové ubytování, náhradní vůz či přepravu nepojízdného vozu do servisu v ČR.

• Při nákupu zájezdu od cestovní kanceláře může zase přijít vhod pojištění storna zájezdu a storno poplatků, pokud byste cestu museli nečekaně zrušit například ze zdravotních či rodinných důvodů.

Cestovní pojištění se covidu nebojí

S příchodem podzimu tradičně stoupá riziko respiračních chorob, znásobené v posledních letech covidovou pandemií. A s pozitivním testem se do zahraničí jen tak nepodíváte.

Aby vás ale případný pozitivní test nezaskočil ani na cestách, zahrnula pojišťovna Kooperativa do všech pojistných smluv, v nichž máte sjednány léčebné výlohy v zahraničí, automaticky také pojištění COVID.

Tato služba kryje léčebné zahraniční výlohy a nezbytné a přiměřené náklady na léčení onemocnění COVID ve všech státech světa nad rámec běžných pojistných podmínek, a to až do výše 3 000 000 Kč. Připojištění je přitom automaticky zahrnuto již ve standardní pojistné smlouvě a není třeba je sjednávat zvlášť.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share