- Reklama -

Není špatné počasí, jen špatné oblečení

Author

Categories

Je spousta případů, kdy nevíme, jak se máme obléct, aby nám venku nebyla zima, ale zároveň abychom nepřišli do práce a děti do školy úplně zpocení, protože jsme si na sebe dali zbytečně hodně vrstev. Pro takové případy existuje funkční spodní prádlo, které má hned několik druhů, aby dokázalo člověku pomoct při různých situacích.  

Funkční prádlo nejen na hory 

Mnoho lidí si myslí, že funkční prádlo patří jen pro sportovce a na hory, ovšem není tomu tak, protože existuje několik druhů, které jsou upraveny podle situace. To znamená, že pokud se chcete správně obléct, tak aby vám nebyla ani zima a ani horko, pak byste si klidně mohli nosit tuto vrstvu oblečení úplně kdykoliv, jen musíte zvolit ten správný druh, kromě toho musíte myslet i na velikost, protože tohle prádlo by mělo přímo na těle a to opravdu těsně, takže pokud si koupíte prádlo a číslo větší, pak nebude mít správný efekt. Prádlo je ve většině případů bezešvé, a pokud šev má, tak se vždy jedná o plochý šev, což znamená, že se nemusíte obávat, že by vás někde tlačilo.  

Do města, do práce, do školy 

Pokud potřebujete nějaké prádlo, které byste využili opravdu na každodenní příležitosti, jako je nákup ve městě, cesta do práce a podobně, pak byste měli vybrat funkční prádlo vyrobené z polyesteru a bavlny, protože tato kombinace je nejvhodnější na tyto příležitosti a klidně můžete prádlo koupit i vašemu dítěti, pokud je mu ve škole zima anebo naopak se třeba více potí, protože spodní prádlo tohoto typu slouží k odsávání potů.  

Abychom se nepotili  

V případě, že se opravdu potíte a potřebovali byste prádlo, které by vám pot sálo, pak je lepší použít polyesterové vlákno. To se nejčastěji využívají lidé, kteří se věnují zimním venkovním sportům jako je lyžování, běžky či bruslení a podobně, protože u takových činností se člověk zapotí, a pokud nechcete být nemocní z toho, že na mokré tělo pofukuje chladný vítr, je lepší pořídit si tento typ spodního prádla. 

Když je opravdu zima 

Lidem, kterým je pořád zima a chtěli by se zahřát, by se určitě hodilo funkční prádlo složeno polypropylenu popřípadě v kombinaci s vlnou, kdy jde opravdu o velmi hřejivý materiál. Polypropylen má izolační vlastnost, takže dokáže udržet teplotu těla tak, aby vám nebyla zima, a zároveň zvyšuje vysušení materiálů, pokud se k tomuto materiálu připojí vlna, pak dostanete velmi teplé oblečení a v případě, že byste se v něm zpotili, pak to nevadí, protože vlna jednak velmi dobře saje, ale zároveň je to materiál, díky kterému nebudete cítit.  

Příroda na prvním místě 

Mnoho z výše zmíněných látek jsou umělá vlákna, používají se proto, že jsou opravdu efektivní, ale je spousta lidí, kteří se nošení umělých vláken vyhýbá, ať už je to z důvodu nějaké alergie či vlastního přesvědčení, a proto najdete i funkční prádlo, které je čistě z přírodních látek a to bývá většinou vlna se spojením s bambusem. Samozřejmě, že umělá vlákna jsou trochu efektivnější, ale tato kombinace látek je také velmi dobrým pomocníkem do nepředvídatelného počasí.  

Někdy je poměrně těžké se správně obléct, a proto je dobré mít doma v šuplíku funkční prádlo, to vám pomůže se obléct v jakémkoliv počasí.  

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share