Určitě víte, jaký dárek si příslušníci vaší rodiny přejí dostat, ať už jde o jejich narozeniny, životní událost nebo třeba Vánoce. Možná vám to přijde „uhozené“ řešit dárky k Vánocům už teď, ale pokud si pohlídáte jednotlivé zboží, můžete jej nakoupit za skvělou cenu než by tomu bylo v prosinci.

Co se dá výhodně nakupit už nyní

Samozřejmě, že nebudete k Vánocům darovat zboží, které je v kurzu teď v létě. Možná nechcete kupovat houpací sítě, letní boty, trička či bermudy nebo třeba opalovací kosmetiku. Ale i tak je spousta věcí, které můžete koupit s velkým předstihem a ušetřit za něj. Přitom je použijete pod Vánoční stromeček.

Vždy se hodí sportovní oblečení a obuv. Většina z nás, ať už se jedná o dospělé nebo děti, sportujeme celoročně. Po celý rok využijeme třeba tenisky na vnitřní použití. Děti do tělocvičny, dospělí do fitka, haly či posilovny. Teď v létě jsou tenisky k dostání za skvělé ceny, vybírat můžete z bohaté nabídky a radost pod stromečkem zaručeně udělají.

To stejné platí podíváme-li se na parfémy. Ty, které se hodí na studené zimní měsíce jsou právě teď v létě za báječné ceny. Ušetřit můžete i koupí dárkových sad, často také parfumerie nabízí dopravu zdarma. Oblíbený zimní parfém své matce, dceři nebo partnerovi pořiďte právě teď.

Na dovolené hodně čteme. Na to se teď zaměřují knihkupectví a nabízí zajímavé balíčky, kdy můžete koupit 4 nebo 5 knih za cenu jedné. Vybírat můžete většinou z cca 50 titulů, někdy jde o různé žánry, jinde jde o detektivky, romány, knížky pro děti… Využijte to a kupte každému členovi rodiny pár knih na studené dlouhé zimní večery. I tady je doprava často zdarma, nebo si knížky můžete vyzvednout v kamenném knihkupectví.

Kosmetika a vitamíny

V zimě se většina nás dopuje nejrůznějšími vitamíny, nejčastěji na posílení imunity. Teď v létě na ně moc nemyslíme, a proto je právě teď můžete mnohde koupit se značnou slevou. Stačí jen projít pár velkých online lékáren, nebo si zadat oblíbený vitamin do vyhledávače zboží a záhy zjistíte, kde je teď za jakou cenu.

Myslete na ruční práce

Mnoho žen různého věku v zimě plete, háčkuje, šije. Už teď můžete směle nakupovat příze, bavlnky, korálky, látku, jednoduše vše, s čím vaše rodinné příslušnice nebo kamarádky rády pracují. Vlna i teplé látky jsou teď ve výprodejích, i když je vám jen při jejich představě teď v létě vedro, v zimě je ze skříně nadšeně vyndáte a zabalíte.

Toto je jen pár tipů na dárky, které můžete svým blízkým nakoupit už teď, tak, abyste ušetřili. Nejenže utratíte méně, ale zároveň nebudete před svátky řešit, co komu věnujete a kde najdete čas na samotné nakupování.