- Reklama -

Jaké ventilátory existují, a který si pořídit?

Author

Categories

Nejspíše znáte přenosný ventilátor, který používáte za horkého dne. Ale to není jediný typ. Na trhu lze najít mnoho druhů a právě ty mi vám představíme v tomto článku.

Jestliže si přejete ventilátor instalovat do zdi, padne výběr na radiální ventilátor nebo axiální ventilátor. Oba se se používají trochu jinak a funguje. To není vše. Na trhu najdete i ventilátory, se kterými není tolik starostí, protože je stačí zapojit do zásuvky.

Axiální ventilátor je vhodný do bytu

Lopatky axiálního ventilátoru nasávající vzduch se točí okolo osy. Mezi plusy patří to, že i pod nízkým tlakem vytvoří vysoký průtok vzduchu.

Nejvíce tyto ventilátory vídáme v bytech, komerčních prostorech a domech. Malé axiální ventilátory se používají hlavně na toaletách, v koupelnách, šatnách nebo chodbách. Instalují se do zdi či stropu.

Radiální ventilátor najdeme ve větších místnostech

Ve středu radiálních ventilátorů najdeme oběžné kolo, ve kterém je dokola zasazena sada lopatek. Při pohybu oběžného kola se z otvoru ve ventilační skříni přesouvá vnitřní vzduch kolmo k hřídeli. K instalaci jsou zapotřebí delší vzduchovody (panelové domy).

Radiální ventilátory najdeme převátně ve větších objektech, což je třeba sklad, restaurace nebo menší průmyslová hala.

Teplovzdušné ventilátory rychle zahřejí

Pokud potřebujete vyhřát menší místnost, pořiďte teplovzdušný ventilátor. Stačí ho zapojit do zásuvky a hned začne hřát. Využijete ho hlavně v koupelně, garáži, karavanu nebo ve stanu.

Ventilátor ke krbu

Krbový ventilátor postupně rozhání teplo po místnostech skrz strop. Je to vynikající varianta jak zahřát jiné místnosti, aniž byste zapli topení. Dodávaný termostat umožňuje regulovat automatické zapínání a vypínání, čímž si ušetříte čas. Při nákupu nezapomeňte prozkoumat filtry a regulátor otáček.

Ventilátor na zeď

Teplovzdušný ventilátor na zdi nepřekáží při chůzi, čímž si ušetříte neúmyslné poškození při polití nebo mechanickém poškození. Ideální do sklepa, garáže nebo na půdě.

Stropní ventilátor rozhání vzduch

Nákup klimatizace je poměrně drahý. Jestliže si přejete ušetřit, zvolte stropní ventilátor. Uplatnění najde v restauracích, obchodech, halách, ale také v bytech. Stropní ventilátor rozhání rovnoměrně vzduch, což je pro tělo příjemnější než klimatizace. Z té studený vzduch fouká, což u některých vyvolává nachlazení.

V zimě u ventilátoru přepněte na zpětný chod, který způsobí, že se přebytečné teplo u stropu snese dolů. Během pár vteřin se zahřátý vzduch rozlije po celé místnosti.

Stojanové ventilátory stojí pár korun

Stojanový ventilátor vás bude stát pár korun a navíc ho není nutné zdlouhavě instalovat. Také ho lze bezproblémově přenést do jiných místností. Na trhu najdete klasické stojanové ventilátory, které se odliší barvou a výkonem, ale i také speciální ventilátory se zajímavými funkcemi.

Svou pozornost zaměřte například na ventilátor s dálkovým ovládáním. Ovládání vám ušetří zbytečné cesty sem a tam při navyšování a snižování intenzity. Výborný pomocník je ventilátor se zvlhčovačem vzduchu, který zvlhčuje suchý vzduch, který je utrpení pro dýchací cesty. Moderní plastová okna způsobují, že se vaše kůže, oči a nos přehnaně vysušují. S tím pomůže ventilátor, který dodává dostatečné množství vlhkosti.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share