- Reklama -

Jaké druhy kachen žijí v České republice?

Author

Categories

Čeleď kachnovitých čítá spoustu různých podčeledí a druhů. Jde o vrubozubé ptáky, z nichž většina žije ve vodě. Ke kachnovitým patří labutě, husy a kachny. Právě těmi se teď budeme zabývat. Víte, jaké druhy existují? 

Kachna divoká

U nás je nejrozšířenější kachna divoká. Žije na řekách i rybnících, daří se ji v netknuté přírodě i uprostřed měst. Ke stejnému druhu patří i všechna plemena kachen domácích.

Polák

Další kachna žijící v České republice je polák. Jedná se o potápivého ptáka, což znamená, že se při hledání potravy potápí celá. Kachna divoká je na rozdíl od poláka potápí jen krk a hlavu. 

Kachnička mandarinská 

Od roku 2011 u nás hnízdí také kachnička mandarinská, pestře vybarvený pták drobného vzrůstu. Nejvíce rozšířená je v Asii. 

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o oceánech a mořích nebo o legendě renesančního umění z Florencie Leonardo da Vinci.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share