- Reklama -

Jak vyladit postavu nejen do plavek?

Author

Categories

Rok co rok s blížícím se létem lidé začínají přemýšlet nad svou postavou. Ať už plánujete dovolenou u moře nebo se jen nechcete stydět vylézt v létě nalehko ven a užívat si slunných dní, je přirozené toužit po krásné postavě. Ale jak na to?

Zaměříme se na několik tipů, jak si pomoci k vysněné postavě a nejlepší životní formě. Nebudeme se soustředit jen na cvičení, stravu, ale i další faktory, které pomohou zvednout vaše sebevědomí. Získáte také užitečné rady, jak se naučit prezentovat svou postavu v dobrém světle, a to nejen v plavkách, ale při jakékoliv příležitosti.

Správná strava je základem na cestě k vysněné postavě

Bez správného stravování je obtížné dosáhnout cíle, kterým je krásná a hlavně zdravá postava. Při výběru potravin byste měli myslet na to, jaké výživové hodnoty dané potraviny poskytují a také jak podpoří vaše fungování. Jaké jsou ty nejlepší druhy potravin, které se vyplatí zařadit do jídelníčku?

Tip: Víte, co je kalorický deficit a jak pomáhá při hubnutí?

I když se hubnutí pomocí jídla může zdát jako nudné a náročné, věřte, že to může být i zábava. Stačí jen najít ty správné potraviny a naučit se z nich čarovat chutné snídaně, obědy i večeře.

Vhodné je zařadit vysokoproteinové potraviny, jako jsou ryby, kuřecí prsa nebo fazole a další luštěniny. Ty pomáhají udržovat svalovou hmotu a podporují správné fungování lidského metabolismu.

Všechny druhy ovoce a zeleniny jsou skvělým zdrojem vlákniny a živin, ale také jejich příjem snižuje riziko srdečních onemocnění. Nezapomínejte ani na zdravé tuky, které se ukrývají v kvalitním olivovém oleji, avokádu i oříšcích. Díky nim se budete cítit déle nasycení.

Důležitý je také pohyb

Zdravá strava je sice velmi důležitá, ale pokud chcete zhubnout a hlavně formovat svou postavu, potřebujete také pravidelný pohyb. Klíčem k úspěchu je najít cvičení, které vám bude vyhovovat, bude vás bavit a budete se mu věnovat s určitou pravidelností.

Každý krok se počítá. Chcete-li být více aktivní, vyměňte auto na cestě do práce za chůzi pěšky nebo jízdu na kole. Vneste zkrátka do svého života více aktivity a těšte se na výsledky, které budete brzy pozorovat.

Jak se dostat do formy a vypadat dobře? Pokud chcete zlepšit svou kondici, spálit tuk a posílit svaly, nevynechávejte aerobní aktivity, jako je běh, plavání, cyklistika, veslování, tancování, aerobik nebo jiné skupinové lekce.

Můžete se ale v rámci tréninku věnovat také posilování jednotlivých partií vašeho těla. Existuje mnoho cviků, které se zdají být efektivní. Při výběru cviků berte v úvahu vaší úroveň fyzické kondice a také všechna zdravotní omezení. Pomoci vám s výběrem těch nejlepších cviků přesně pro vás může profesionální trenér.

 • Pro posilování paží patří mezi oblíbené cviky kliky, přítahy na hrazdě, cvičení s činkami a další
 • Pro posilování nohou jsou vám k dispozici cviky, jako dřepy, široké dřepy, výpady, výpony na špičkách a další.
 • Pro posilování břišních svalů patří mezi oblíbené cviky plank, side plank nebo zdvihy nohou vleže na zádech.
 • Pro posilování zádových svalů jsou účinné cviky, jako dřepy se zátěží, shyby, veslování a další.
 • Pro posilování hýždí jsou efektivní dřepy, výpady, hip thrusty, mosty na jedné noze.

Zaměřte se na své mentální zdraví a vnímání vlastního těla

Zaměřit se na své mentální a emoční zdraví je velmi důležité pro celkový pocit blaha a zlepšení kvality života. Některé ženy zhubnou, vypadají dobře, atraktivně, ale přesto nejsou spokojené. Potom je na vině právě zkreslené vnímání vlastního těla a pocity méněcennosti. Vnímání a přijetí vlastního těla může mít vliv na vaše sebevědomí, emoční stabilitu a také na celkové zdraví.

Existuje mnoho technik a způsobů cvičení, které mohou pomoci s pozitivním myšlením, sebevědomím i vnímáním těla. Meditace, cvičení jógy nebo mindfulness mohou být účinným způsobem pro uklidnění mysli a pozitivní myšlení.

Dělejte si záznamy o pozitivních myšlenkách, každý den zkuste najít něco dobrého, co vám dělá radost. Snažte se oprostit se od negativních myšlenek a zaměřte se na vlastní pocit štěstí.

Udržujte motivaci

A na co dalšího si dát při hubnutí pozor? Pro dosažení vysněné postavy je třeba udržovat si motivaci. V první řadě je nutné mít realistická očekávání a neztrácet víru v sebe sama, i když se výsledky nedostaví hned. Pravidelné měření vašich úspěchů a sledování pokroků může pomoci také k udržení motivace a podpoření pozitivního myšlení.

Pomoci vám s udržením motivace může také zábavné cvičení plné výzev, nebo cvičení s parťákem, protože ve dvou se to lépe táhne.

I když vaše postava není dokonalá, může vypadat dobře

I když vaše postava není dokonalá, může vypadat dobře. Stačí si jen vybrat vhodné oblečení a dodržovat určitá pravidla. Vždy hledejte oblečení ve správné velikosti, které vám dobře padne, zvýrazní vaše přednosti a skryje případné nedostatky.

Pokud chcete vyladit svou postavičku, využijte některé triky vizážistů a stylistů:

 • Kalhoty a sukně s vysokým pasem mohou opticky prodloužit nohy a zvýraznit pas. Takové sukně s vyšším pasem můžete oblékat i v létě na pláži přes plavky.
 • Outfity sladěné do jedné barvy mohou pomoci vytvořit přirozený celkový vzhled, který je sice jednoduchý, přesto může okouzlit.
 • Horizontální pruhy v oblasti hrudníku vás mohou opticky rozšířit a vyvolat tak dojem užšího pasu a naopak výraznějších ramen.
 • Pokud chcete skrýt nedostatky, snažte se upozornit na jiné části vašeho těla. Pomoci vám mohou například push-up podprsenky, které vytváří iluzi větších prsou.
 • Nezapomínejte vybírat také doplňky, které pomohou odvést pozornost směrem k obličeji nebo rukám.
 • Oblékejte si oblečení, v kterém se cítíte dobře a sebevědomě. Když se budete cítit pohodlně a budete se mít rádi, projeví se to i na vašem celkovém vzhledu.

Alena Mrvíková, Specialista na optimalizaci webů – Naučte se, jak nastavit základní SEO on page faktory na vašem webu

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share