- Reklama -

Jak chránit pokožku před sluncem

Author

Categories

Sluníčko máme rádi všichni – příjemně hřeje, mění barvu naší pokožky na zlatavou a dodává pozitivní energii. Slunce však vysílá také UV záření, které může pokožce škodit, a proto je potřeba ji dostatečně chránit. 

Obličej 

Pokožka obličeje je velmi citlivá, takže je zapotřebí ji chránit. Nejenom, když vyjdete na slunce, používejte opalovací nebo jiný ochranný krém určený na tuto partii. Sehnat můžete lehké krémy, které neucpávají póry a lze je aplikovat také pod make up. 

Ochranný krém aplikujte každé ráno, a to nejenom v létě. Slunce svítí i v zimě, a tak i v tomto období je potřeba pleť chránit. Krém by měl být vždy s nějakým UV faktorem, ať už vyšším nebo nižším, to potom záleží na konkrétním typu pleti. Vybírejte spíše lehká složení, která nezatěžují pleť a nechávají ji dýchat. Pro zralou pleť existují také opalovací krémy, které zamezují tvoření vrásek. 

Tělo 

Pokožku celého těla je nutné chránit především v létě. V době dovolených, kdy je kůže vystavována skoro nepřetržitě slunci, je potřeba dodat jí ochranu. Bez ní se může kůže lehce spálit, ale může také rychleji stárnout. 

Vždy vybírejte krémy s UV faktory. Čím vyšší faktor, tím lepší, avšak opět záleží na typu pleti. Světlé typy by měly volit vyšší UV filtr (25 – 50), tmavší pleti postačí nižší (10 – 25). Pokud trávíte hodně času u vodu, vhodné jsou voděodolné opalovací krémy, které na pokožce vytvoří film, který vydrží i dlouhé vodní hrátky. Tento typ krému je vhodný také pro děti, které chvíli neposedí a chtějí trávit všechen čas ve vodě. Dětem pořizujte opalovací krémy s vysokým UV filtrem, jejich pokožka je velmi citlivá. Nebojte se sáhnout ani po UV 50, je velmi účinný, pokožka je díky němu velmi dobře chráněna. Takto vysoký filtr může použít i dospělý. Pokud víte, že některé partie vašeho těla jsou náchylnější na spálení, naneste na ně krém s vyšším UV filtrem. 

Po opalování 

Opalovacím krémem péče o pokožku zdaleka nekončí. Večer promažte tělo pečujícím krémem, který pomáhá fixovat opálení a zabraňuje tomu, aby se pokožka sloupala. Dokonalé opálení vám se správnou péčí vydrží až do zimy. 

A co dělat, když vás slunce přece jenom spálí? Ochlaďte pokožku zklidňujícími krémy, nejlépe takovými, které obsahují aloe vera nebo panthenol. Panthenol se obvykle prodává jako chladivá bílá pěna. Okamžitě zklidňuje pokožku a ulevuje i velmi bolavým spáleninám. Aloe vera lze použít i syrové, ale pro ty, kteří nemají doma tento kaktus, jsou tu krémy a tělová mléka s výtažky z aloe. Aloe vera i panthenol mohou být obsaženy jako podpůrné hojící složky v různých přípravcích a jsou dostupné v každé drogerii nebo lékárně. 

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share

Předchozí článek
Další článek