- Reklama -

Hlavně, ať je dětská postýlka bezpečná. Jenže jak to poznat?

Author

Categories

Když je žena v očekávání, snaží se sehnat pro svou budoucí ratolest první, poslední. Hledá nejlepší hrací podložky, které by si dítě zamilovalo jenom pro obrovskou škálu barev. Kromě toho také hledá vhodné kojenecké potřeby, které bude potřebovat zejména během prvních měsíců života. A samozřejmě pátrá i po dokonalé dětské postýlce, která by měla být především bezpečná. Tedy na tom se shodují alespoň všichni odborníci specializující se na dětský nábytek

Jenže u dětské postýlky se nabízí jedna velká otázka, a sice jak se pozná, že je postýlka opravdu dostatečně bezpečná? Jak bezpečnou postýlku vybrat? Co si pohlídat?

Dětská postýlka musí splňovat přísné normy

Při výběru dětské postýlky se dívejte především na jednu věc, a sice jestli postýlka splňuje veškeré požadované normy, které splňovat má. Jen tak zjistíte, jestli je postýlka opravdu tak bezpečná, za jakou ji považujete a jak se tváří. Kromě příslušných norem musí splňovat také atesty a její sestavení. 

Po koupi postýlky samozřejmě musí být provedena její správná montáž, a nakonec se musí koupit i kvalitní matrace, která je ze zdravotně nezávadných materiálů. 

Regulaci roštů oceníte

Z počátku každá maminka potřebuje trochu usnadnit péči o miminko. Proto ocení několik zajímavých vlastností a funkcí dětské postýlky. Těmi myslíme například regulaci roštu do několika poloh. Rodič si tak sám nastaví, v jaké poloze bude dítě spát. 

Stejně tak zajímavou a užitečnou funkcí je polohování bočnice. Tuto funkci by neměly postrádat hlavně postýlky pro dítě, které se zotavuje po císařském řezu. 

Některé postýlky mají dokonce i úložné prostory, které se hodí především v případě, že máte v domácnosti méně místa a potřebujete někde skladovat potřeby na spaní. Jiné postýlky zase umožňují vyjmout několik příček – dítě pak z postele hravě vyleze i samo.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share