- Reklama -

Dostatek bílkovin je alfou i omegou pro každého vegana. Jak je doplnit?

Author

Categories

Zdravé stravování je úplnou vědou, která se nikdy nepřestane vyvíjet. Není se čemu divit, jelikož v současné době existuje celá řada poznatků ohledně jednotlivých makro i mikroživin, s nimiž musí lidé počítat. Jak je to s často podceňovanými proteiny?

Stavební kámen

Nejdříve je nutné si uvědomit, že ne každý protein má stejnou využitelnost. Klíč k úspěchu je v dosažení kompletního aminokyselinového spektra, s čímž mnoho neznalých veganů neúspěšně bojuje. Nemusíte se obávat, jelikož se určitě nejedná o nic přehnaně složitého. Ačkoliv je základem všeho vhodná kombinace surovin a vydatná strava, nesmíte opomenout ani nejrůznější doplňky.

Jasnou volbou jsou proteiny v práškové podobě. Jejich výhodou je přírodní zpracování, bezkonkurenční stravitelnost a velmi jednoduchá příprava. Stačí jen nasypat požadované množství do shakeru, zalít vodou a vypít. Daná metoda je populární hlavně mezi sportovci všeho druhu, kteří nedají na tyto produkty dopustit.

Mnoho variant

Vegan protein přichází v celé řadě provedení, kdy za zmínku stojí třeba proteinové tyčinky, rýžový protein a samozřejmě i často kupovaný hrachový protein. Ve všech případech je potřeba vsadit pouze na ověřené výrobce, jejichž produkty disponují certifikacemi. Současný trh je totiž doslova přeplněný možnostmi, ale ne každá z nich stojí za to.

Dobrým příkladem je známý e-shop BiOOO, jenž se soustředí na kvalitní a udržitelné značky. V jeho nabídce naleznete nejen vysoce stravitelné bílkoviny, nýbrž i další potraviny, kosmetiku, oleje, ekologicky nezávadný make-up nebo třeba dětské oblečení. Chcete-li podpořit své zdraví a zpomalit proces stárnutí, určitě si hlídejte adekvátní příjem všech důležitých makroživin – řiďte se osvědčených rad odborníků.

- Komerční sdělení -az hobby

Author

Share