Pokud jste tak dlouho razili heslo, že se v posteli především spí, nesmíte se nad skomírajícím milostným životem příliš podivovat. Když ho nebudete průběžně přiživovat novými zážitky, pravděpodobně nakonec zemře – a s ním i vaše partnerské pouto. Naštěstí není tak složité opět zažehnout onu pomyslnou jiskru. Vyzkoušet můžete následující způsoby.

1. Začněte společně masturbovat

Masturbace je příjemná a zároveň zdravá. Provozuje ji téměř každý – ale jen minimum párů společně. Pro muže je přitom pozorování partnerky, která si „dělá dobře“, velmi vzrušující. Potěšení ze sledování protějšku samozřejmě může mít i žena. Tak se neupejpejte a vyzkoušejte to.

2. Pomozte si pomůckami

Jak je to dlouho, co jste naposledy navštívili svůj oblíbený sexshop a udělali si radost novou „hračkou“? Jestli si nedokážete vzpomenout, případně ani nemáte na co, protože jste si nikdy v životě žádnou erotickou pomůcku nepořídili, napravte to. Pro začátek si vystačíte s obyčejným vibrátorem či dildem. A když se vám hrátky zalíbí, doplníte si sbírku dalšími, méně konvenčními kousky.

3. Vyměňte si role

Uznáváme, že výměna rolí nemusí být pro každého – ale v každém případě jde o velmi nevšední (a neuvěřitelně vzrušující) záležitost, která může intimitu partnerského vztahu posunout na další úroveň. Garantujeme vám, že připínací penis nadobro zabije rutinu a nastolí v ložnici nové pořádky. Každopádně nic pro padavky!

4. Udělejte si záznam

Koukáte společně na porno? Pokud vás sledování více či méně lechtivých snímků omrzelo, natočte si vlastní. Ne proto, abyste ho sdíleli s ostatními (i když samozřejmě můžete), ale především kvůli zábavě, která je s tvorbou takové „sex-tape“ spjatá. Výsledek vám v budoucnu skvěle poslouží jako předehra.

5. Výlet mimo ložnici

Pes je často zakopaný přímo v prostředí, kde k milostnému aktu (ne)dochází. Neberte si to osobně, ale třeba se vám už ložnice okoukala a místo inspirace srší stereotypem. Vyměňte ji příště za méně všední prostor. Kuchyňská linka či podlaha v obývacím pokoji mohou být velmi dobrý začátkem. Kdo ví, nakonec vás možná touha po ještě intenzivnějších zážitcích zavede na místa, o nichž se vám dosud ani nezdálo. A na ložnici si už ani nevzpomenete.